top of page
Пошук

Зеленський заявив Сі Цзіньпіну, що мир за рахунок територіальних поступок неможливий


Президент Володимир Зеленський (Фото:Zelenskiy / Official via Telegram)

В Офісі президента розповіли подробиці переговорів президента Володимира Зеленського із главою КНР Сі Цзіньпіном у середу, 26 квітня. Як повідомляє NV з посиланням на пресслужбу Офісу президента, переговори тривали близько години, Зеленський обговорив зі співрозмовником «весь комплекс актуальних питань двосторонніх відносин». Окремо на переговорах порушували питання можливої співпраці для встановлення справедливого і тривалого миру для України.


Глава української держави підтвердив, що Київ дотримується політики «одного Китаю», і подякував Сі Цзіньпіну за підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, а також за гуманітарну допомогу.


«До повномасштабного російського вторгнення Китай був торговельним партнером України номер один. Вірю, що наша сьогоднішня розмова дасть потужний імпульс для повернення, збереження та розвитку цієї динаміки на всіх рівнях», — сказав Зеленський.


Він розповів главі КНР про те, як Росія використовує захоплену Запорізьку АЕС для прикриття військових ударів по українських населених пунктах, і закликав його допомогти з врегулюванням питання безпеки навколо ЗАЕС.


Зеленський розповів про ситуацію на фронті та наголосив, що Україна не розв’язувала війну і має відновити свій суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Він нагадав, що російські окупанти викрали 20 тисяч українських дітей, та виклав українську формулу миру.


Президент також висловив сподівання, що Китай активно сприятиме відновленню миру в Україні, і зазначив, що чим менше підтримки отримує Росія, тим швидше закінчиться війна. Він розповів, що українські порти зараз є заручниками російської агресії, та Україна готова залишатись гарантом продовольчої безпеки у світі.


«Ніхто не бажає миру більше, ніж український народ. Ми — на своїй землі і боремося за наше майбутнє, реалізовуючи невід'ємне право на самооборону. Мир має бути справедливим і стійким, заснованим на принципах міжнародного права та поваги до Статуту ООН. Не може бути жодного миру за рахунок територіальних компромісів. Територіальна цілісність України має бути відновлена в межах 1991 року», — наголосив він.


26 квітня Володимир Зеленський уперше з початку повномасштабного вторгнення Росії провів переговори з главою КНР Сі Цзіньпіном.

Речниця МЗС Китаю Хуа Чуньін заявила, що ініціатором переговорів була українська сторона. За її словами, Китай направить в Україну та інші країни спеціального представника уряду КНР у справах Євразії задля «поглибленої комунікації з усіма сторонами щодо політичного врегулювання» повномасштабної війни, яку Пекін називає «українською кризою».


Президент України 26 квітня також підписав указ про призначення колишнього міністра з питань стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна послом України в Китаї.


0 коментарів

コメント


bottom of page