top of page
Пошук

Збирав секретні дані для спецслужб РФ: викрито експосадовця Повітряних сил ЗСУ


У Дніпропетровській області викрито колишнього посадовця одного з підрозділів Повітряних сил Збройних сил України, який приховано збирав секретні військові відомості. Про це повідомляє УНН із посиланням на СБУ.


Таємну інформацію чоловік намагався передати представникам російських спецслужб. Для цього він планував виїзд до РФ під виглядом відвідування родичів.


Під час розслідування співробітники СБУ вилучили у зловмисника незаконно одержані матеріали про організацію системи управління Протиповітряної оборони України.


Як встановили, колишній військовослужбовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Чоловік незаконно копіював закриті оборонні відомості через протиправне втручання в автоматизовані інформаційні системи підрозділу.

Отримані секретні матеріали він зберігав за місцем свого проживання.

Під час обшуків у його помешканні правоохоронці виявили:

  • флеш-носії з таємною військовою інформацією;

  • комп’ютерну техніку та засоби зв’язку із доказами протиправної діяльності.

Наразі вирішують питання щодо повідомлення про підозру та обрання запобіжного заходу.

Відкрито кримінального провадження за:

  • ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації),

  • ч. 2 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, скоєні особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування.

0 коментарів
bottom of page