top of page
Пошук

За феєрверки у Новий рік можуть затримати, а комендантську годину не скасовуватимуть – поліція


Салют (Фото: depositphotos.com)

Поліція застерігає українців від використання феєрверків, петард та іншої піротехніки у Новий рік і нагадує, що комендантська година у святковий період не скасовуватиметься. Про це сказав перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький в ефірі телемарафону. Повідомляє ЛІГА.НОВИНИ.


Він нагадав, що в Україні й до повномасштабного вторгнення РФ було передбачено відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, продаж та використання піротехніки. Це прописано у ст. 195 прим. 6 Кодексу про адміністративні правопорушення (штраф від 595 до 1020 грн).


"Але треба говорити про те, що це загальні правила, які існували й раніше. Зараз у державі оголошено воєнний стан і, зрозуміло, є інші встановлені обмеження", – сказав представник поліції.


Він підкреслив, що насамперед йдеться про заборону використання піротехнічних виробів, і такі рішення зараз ухвалюються на рівні військово-цивільних адміністрацій. Наразі, за його словами, переважна більшість областей вже ухвалили рішення про такі заборони.


"Думаю, найближчими днями практично по всій території держави буде ухвалено рішення про заборону використання піротехнічних виробів", – сказав Білошицький.


Він зазначив, що наразі такі порушення можуть кваліфікуватися як дрібне хуліганство, що не виключає затримань та "всього спектру відповідальності".


Він також наголосив на моральному аспекті – звуки піротехніки можуть налякати та психологічно вплинути на багатьох людей.


"Зараз не той час, щоб використовувати такі вироби. Я особисто наголошую на тому, щоб тричі подумати, перед тим як купувати такі речі цього року, тому що використовувати їх законно буде неможливо", – сказав Білошицький.


Він також нагадав, що на святковий період комендантська година не скасовується – у більшості регіонів вона діє з 23:00 до 05:00.


За його словами, поліція також працює над виявленням точок, де незаконно торгують піротехнічними виробами, та над притягненням продавців до відповідальності.

  • 5 червня Зеленський підтримав петицію про заборону феєрверків під час воєнного стану та доручив Кабміну розглянути це питання. Петиція була зареєстрована за кілька днів до Нового року, але набрала необхідну кількість голосів після того, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення та почала обстрілювати мирні міста.

  • 23 червня у Києві заборонили феєрверки на час війни та їзду на авто з гучним вихлопом.

  • 16 серпня Рада зробила перший крок до заборони салютів, феєрверків та петард в Україні, підтримавши відповідний законопроєкт за основу. У другому читанні його ще не розглядали.

0 коментарів
bottom of page