top of page
Пошук

Загроза ракетних обстрілів: чи завдавала росія масованих ударів у «символічні дати»


Небезпека обстрілів у знакові дати Слово і діло

Наближаються одразу дві символічні для росії дати – 23 лютого та річниця повномасштабного вторгнення в Україну. З такими днями, як правило, пов'язують підвищену загрозу ракетних обстрілів: у РНБО, Повітряних силах ЗСУ та Офісі президента вже попередили про те, що рф може завдати ударів по Україні. Імовірність такого сценарію зростає не лише через символічність дат, а й через те, що якраз минає двотижневий проміжок, необхідний росії для підготовки нової атаки. За час великої війни Україна пережила вже не одну «сакральну дату»: «Слово і діло» пропонує згадати, чи припадали на них масові ракетні удари.


Українців попереджали про підвищену ракетну небезпеку 8-9 травня – була ймовірність, що росіяни захочуть похвалитися «успіхами» до Дня перемоги.


У ті дні під обстріл традиційно потрапили населені пункти на лінії фронту, також близько семи ракет було випущено по цивільних об'єктах Одеси.


Провокації росії також допускали 22 червня – в День скорботи та пам'яті жертв війни в Україні (для рф це день початку Великої Вітчизняної війни). Але цей день, крім лінії фронту, пройшов спокійно. Натомість росія випустила кілька десятків ракет вночі та вранці 25 червня.


Іншим небезпечними днями влітку були 28 липня (День Української Державності) та, звісно, День Незалежності. У результаті 28 липня росія запустила по Україні близько 20 ракет, під удар потрапили, зокрема, північні регіони.

24 серпня в Україні пролунала рекордна кількість повітряних тривог, але масованої атаки не було. «Росія досить сильно уповільнила свої темпи наступу і причиною цього є значне виснаження, перш за все, ресурсної бази. По-друге, це морально-психологічна втома від цих бойових дій», – пояснив після глава ГУР Кирило Буданов.


У ЗСУ припускали, що росія може обстріляти Україну до дня народження путіна 7 жовтня. Але цей день обійшовся без масованих ударів – на регулярній основі вони розпочалися через кілька днів.

5 грудня росія здійснила масовану атаку, випустивши по Україні близько 70 ракет. У Повітряних силах ЗСУ попереджали, що 6 грудня – на День Збройних сил – може бути повторний удар. «По-перше, свято. По-друге, бачимо такі тенденції, що 10-11 жовтня, 17-18 жовтня завдавали ударів один день, на другий завдавали ударів трохи менше, але все-таки завдавали», – казав Юрій Ігнат. Проте удари продовжились лише на лінії зіткнення.


Не було масованої атаки у День соборності України – окупанти влаштували масштабний обстріл через кілька днів. У День Героїв Небесної Сотні, 20 лютого, удари також були лише на лінії зіткнення.

0 коментарів

Comments


bottom of page