top of page
Пошук

Заволодіння 307 млн грн Міноборони при будівництві складів:підозрюються Микитась,Колесник та 4 особи


Максим Микитась

25 жовтня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру у заволодінні коштами Міністерства оборони України на суму понад 307 млн грн:

  • народному депутату України VIIІ скликання;

  • колишньому першому заступнику Начальника Генерального штаба ЗСУ;

  • ще чотирьом особам.

Повідомляє НАБУ.


Слідство встановило, що у 2018 році Міністерство оборони України уклало з підконтрольними народному депутату України компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів Збройних Сил України на загальну суму орієнтовно 3 млрд грн. Частиною цих коштів нардеп планував заволодіти. Проте зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт. З метою реалізації злочинного наміру нардеп та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу Збройних Сил України забезпечили прийняття змін до постанов КМУ, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.


У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 млн грн. Втім, будівництво об’єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.


Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 364 КК України. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.


Ряд ЗМІ повідомили, що мова йде про екснардепа Максима Микитася, колишнього першого заступника начальника Генерального штабу ЗСУ Ігоря Колесника та ще чотирьох осіб. Всім їх вручені підозри у заволодінні понад 307 млн грн коштів міністерства оборони України.

Нагадаємо: МОУ проти волонтерів. Знову корупція під час війни? 45 діб не витримали? Що в пріоритеті у Умєрова?

0 коментарів
bottom of page