top of page
Пошук

Естонія хоче передати Україні Javelin та гаубиці, але потрібен дозвіл виробників


Міноборони Естонії ухвалило рішення надати Україні протитанкове озброєння, ракети Javelin та 122-міліметрові гаубиці. Однак для безпосередньої передачі зброї Естонія має отримати дозволи від країн її походження. Про це у коментарі ERR сказав начальник відділу міжнародного співробітництва Міноборони Естонії Пеетер Куймет, повідомляє Ліга.нет .


"В принципі, Естонія ухвалила на рівні свого Міністерства оборони рішення, що ми хочемо підтримати Україну озброєнням та боєприпасами у нинішній складній ситуації з безпекою", – заявив Куймет.


За його словами, минулого року Естонія відправила українцям 2400 пістолетів Макарова.


"Зараз ми розглядаємо можливість надати ракети Javelin для протитанкових ракетних систем, а також гаубиці калібру 122 мм та боєприпаси до них", – сказав Куймет. Він уточнив, що йдеться про кілька десятків ракет.


Проте, за його словами, перед тим, як передати Javelin, потрібно отримати дозвіл від їхнього виробника – Сполучених Штатів. Щодо гаубиць, які Естонія придбала у Фінляндії, а та, у свою чергу, закупила їх у Німеччини, Міноборони Естонії має попросити Німеччину та Фінляндію дати згоду на передачу зброї. Процес переговорів із цими країнами вже розпочато, сказав Куймет.

Таким чином, терміни надання допомоги багато в чому залежать від того, як відбуватимуться переговори із союзниками.

0 коментарів
bottom of page