top of page
Пошук

Експерти пояснили, як росія в обхід санкцій отримує мікросхеми західного виробництва


фото DR

Аналітики повідомили, що росія почала виробляти й застосовувати для атак на Україну власну версію іранських БПЛА. Вони, так само як і іранські «Шахеди», майже повністю виготовлені з іноземних компонентів. Повідомляє Mind.


Експерти ідентифікували близько 100 деталей у понад 30 модулях збитих дронів. Їхніми виробниками є 22 компанії із семи країн, зокрема з рф.


Більшість компонентів виготовили фірми, головні офіси яких розташовані в Китаї, Швейцарії і США. А 12 – виробили вже після повномасштабного вторгнення рф до України.


Політичний експерт Тарас Загородній у коментарі RFI зазначає, що є одна можливість, як компоненти потрапили до росії цілком законно:


“Багато деталей для виробництва зброї не є забороненими, і їх можна купити у відкритому доступі. Наприклад, росія імпортує якусь побутову техніку, і звідти беруть мікросхеми або ж купують камери для дронів. Для того щоб ці товари не потрапляли на російську територію, вони мають бути визначені як товари подвійного призначення із забороною постачання до РФ.


Поки такого рішення немає, Захід намагається переконали владу третіх країн не допомагати Росії, каже голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан:


“Євросоюз веде роботу з різними країнами. Представник ЄС у справах санкцій відвідав Грузію, Вірменію, Туреччину та інших. Представники Міністерства фінансів Сполучених Штатів також працюють у цьому напрямку, досліджують, контролюють процес руху російських капіталів, які зосереджуються в третіх країнах. А далі вже відбувається тиск безпосередньо на ці країни та на їхні погляди”, – сказав він.


І наразі це працює, вважає експерт. За його словами, і такі малі країни, як Узбекистан чи Вірменія, і навіть Китай не хочуть бути під санкціями США чи ЄС, а тому бояться прямо допомагати рф.


Є механізми, які дозволять максимально перекрити можливість росії отримувати компоненти іноземного виробництва, каже Кузан.


“Усім відомий перелік країн, які допомагають рф обходити санкції. Схема обходу дуже проста: ці країни збільшують товарообіг із провідними країнами Заходу, а надлишок через фірми-прокладки постачають до росії. Із цим би мали попрацювати економісти та виставити певну межу. Наприклад, якщо в тієї ж Вірменії ріст ВВП на рік становить, умовно, 5-10 %, отже, збільшення товарообігу на тих же 5-10% є нормальним. Усе що вище, має бути під забороною. Адже потенційно надлишок товарів може бути поставлений до рф”, – каже він.


Нагадаємо: Reuters: США дозволили Данії та Нідерландам передати свої винищувачі F-16.

0 коментарів
bottom of page