top of page
Пошук

Ексгенерал СБУ Наумов може отримати притулок в РФ в обмін на “свідчення” проти Зеленського – ЗМІ


Ексначальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов, якого в червні затримали в Сербії, може отримати притулок у Росії в обмін на свідчення проти президента України Володимира Зеленського. Повідомляють Факти із посиланням на інтернет-видання The Insider, яке спеціалізується на журналістських розслідуваннях.


Колишнього генерала СБУ Наумова затримали в Сербії 7 червня цього року. За контрабанду незадекларованих цінностей йому загрожує в цій країні до 12 років позбавлення волі.


В Україні Наумова підозрюють у державній зраді за те, що він, ймовірно, надавав ворогу інформацію про Чорнобильську зону відчуження. Ці дані допомогли військам РФ швидко захопити Чорнобильську АЕС після повномасштабного вторгнення в Україну.


До призначення в СБУ Наумов керував держпідприємством Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження, а тому міг збирати інформацію про системи безпеки об’єктів ЧАЕС, яка становить державну таємницю.


Кримінальним провадженням щодо ймовірної держзради Наумова займається Державне бюро розслідувань (ДБР).

– Здійснюється досудове розслідування за фактом можливої державної зради громадянина України, який, обіймаючи посаду керівника держпідприємства, що забезпечує діяльність зони відчуження ЧАЕС, та надалі керівну посаду в СБУ, збирав відомості про функціонування систем безпеки зони відчуження ЧАЕС та іншу інформацію конфіденційного характеру, – зазначило ДБР у відповідь на журналістський запит The Insider.

З огляду на це Андрію Наумову може загрожувати екстрадиція в Україну. Однак, за даними журналістів, він може уникнути відповідальності та стати учасником постановочного судилища над президентом України Володимиром Зеленським у РФ.


Як пише The Insider, Росія готова надати Наумову притулок в обмін на свідчення проти українського лідера. За даними журналістів, ексгенерал може стати одним із ключових учасників так званого “суду” в ролі свідка-силовика.

– Високопоставлений ексспівробітник СБУ має заявити “про геноцид мирного населення Донбасу” нібито за наказом Володимира Зеленського, – наголошує видання.

Такі дані оприлюднив і шеф-редактор видання Obozrevatel Орест Сохар із посиланням на власні джерела. Він стверджує, що Наумова зараз утримують у виправній колонії сербського міста Ніш, де знаходиться військовий аеродром, що використовується контингентом РФ. І росіяни зараз торгуються із Сербією щодо можливої передачі Наумова.


The Insider із посиланням на джерела в силових структурах інформує, що вже після початку повномасштабної війни Андрій Наумов побував в Австрії, де зустрічався з бізнесменом Дмитром Фірташем, на екстрадиції якого наполягають США. А в Сербії Наумов планував дати великий хабар, щоб його не екстрадували.


Журналісти стверджують, що питанням можливої передачі Андрія Наумова до РФ опікується міністр внутрішніх справ Сербії Олександр Вулін. Нещодавно він побував у Москві, де зустрівся з секретарем Ради безпеки РФ Миколою Патрушевим. Згідно з твердженням джерел The Insider, питання передачі Наумова на цій зустрічі обговорювалося.

0 коментарів
bottom of page