top of page
Пошук

Дуда висловився за вступ України в ЄС


Президент Польщі Анджей Дуда підтримав ідею вступу України в Європейський союз. На його думку, ЄС повинен продемонструвати, що не є клубом для обраних. Таку ідею він озвучив під час свого виступу на одній з неформальних зустрічей президентів країн-учасниць ЄС, повідомляє Корреспондент.нет.

Дуда зазначив, що Євросоюз не викликає довіри, якщо не надає можливість вступу тим партнерам, які роблять зусилля з модернізації і хочуть приєднатися до ЄС.

"Тому я говорю про розширення. Ми Європа, континент, а не клуб для обраних. Ми повинні бути відкриті для інших європейських країн, для тих, які вже проводять реформи для вступу в ЄС", - заявив Дуда.

Він наголосив, що на сьогодні "залізна завіса" зроблена не із заліза, а з митних бар'єрів, візових обмежень і відсутності перспектив членства.

"І я кажу це відкрито: в безпосередній близькості від нас є європейські країни, які повинні бути частиною нашої спільноти. Нещодавно я був в Молдові з нагоди 30-річчя незалежності. Я бачив там молодих людей, які з ентузіазмом ставляться до зміни своєї країни. Усі ми бачили Україну в 2014 році, коли молоді патріоти і демократи загинули на барикадах за свою країну, щоб одного разу увійти в європейське співтовариство", - додав Дуда.

Він також зазначив, що в Польщі є консенсус щодо вступу України в ЄС, і навіть через 10-15 років інший польський президент "буде говорити те ж саме, поки це питання не просунеться вперед".

0 коментарів
bottom of page