top of page
Пошук

Додаткова робота. Вчителів у Києві змушують чергувати в укриттях


Київські вчителі повинні чергувати в укриттях (фото: Getty Images)

У Києві вчителів змушують чергувати в укриттях вночі. При цьому за таку "додаткову роботу" їм не доплачують. Про це інформує РБК-Україна з посиланням на повідомлення народного депутата Романа Грищука у Facebook.

Деталі скандалу Після трагедії біля зачиненого укриття в Києві Департамент освіти змушує школи тримати відкритими укриття вночі. На думку нардепа, таке рішення є правильним і доцільним. Якби не одне "але". "Укриття в школах не під час освітнього процесу мають бути доступними для всіх. Але! Змушувати чергувати в школах вчителів - це пряма рабська праця. Вчителям за це додатково не платять. Просто примусове волонтерство", - зазначив він. Грищук наголошує, що вчитель не може вночі чергувати в школі, а зранку - йти на уроки. Натомість він радить взяти на додаткову ставку сторожа, залучити добровольче формування територіальної громади (ДФТГ) до нічних чергувань чи використовувати "Муніципальну варту". "Вчителі мають викладати, а не закривати управлінські помилки керівництва Києва. Ну, і в черговий раз привіт Профспілці. Ви де?" - написав чиновник. У коментарях користувачі зазначили, що така ситуація не лише в Києві, а в інших містах України. "Не тільки в Києві. Сумська область, м. Білопілля (весь час під обстрілами). Офіційно вчителі на простої, але мають сидіти біля укриття", - написала користувачка Любов Сигида. Реакція соціальних мереж Цікаво, що в коментарях до допису думки розділилися. Серед думок, які підтримують сторону педагогів, знайшлися й такі:

  • "Реалії такі, що більшість вчителів в державних школах - це ліниві та безвідповідальні працівники бюджетної сфери, які перекладають процес навчання дітей на батьків. Хай хоч почергують в школах. Під час війни, хоч якась користь від них. Освіту треба будувати з 0".

  • "Згадайте воїнів на 0... Вони теж не завжди виспані... В пеклі. А вчитель може раз на два тижні почергувати чи забули, що війна... І для воїнів немає порушення трудового законодавства..."

  • "Так і діти - не раби! А здебільшого, відношення до дітей в освітніх закладах, саме таке".

  • "Чому ніхто не скаржився коли діти не ходили в школу, а з/п вчителі отримували?"

Нагадаємо: У Києві буде створено комісію з ревізії укриттів: за 10 днів побувають в кожному районі.


0 коментарів
bottom of page