top of page
Пошук

Диверсія на Північних потоках: глава МЗС Німеччини закликала утриматися від передчасних висновків


Анналена Бербок (Фото:REUTERS/Denis Balibouse)

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала не робити передчасних висновків про вибухи на газопроводах Північний потік на підставі даних ЗМІ. Про це повідомляє NV з посиланням на The Guardian.


Відповідаючи на запитання журналістів під час візиту в Ірак в середу, 8 березня, Бербок зазначила, що Німеччина уважно стежить за «будь-якими новими даними» щодо газопроводів.

«Але сила конституційної демократії в тому, що офіційні органи, яким доручено пролити світло на щось, можуть спокійно проводити свої розслідування, і що уряд може винести вердикт на основі їхньої роботи, а не робити передчасних висновків із повідомлень [ЗМІ]», — наголосила міністерка.


Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус також заявив, що потрібно утриматися від передчасних звинувачень у зв'язку з публікацією ЗМІ повідомлень про те, що до вибухів на Північних потоках нібито причетна «проукраїнська група». За його словами, диверсія з підривом трубопроводів могла бути також операцією під чужим прапором, щоб звинуватити в цьому Україну.


Раніше газета The New York Times із посиланням на американських чиновників, які ознайомилися з новими розвідданими США та говорили на умовах анонімності, повідомила, що за диверсією на газопроводах Північний потік може стояти «проукраїнська група».


Німецькі ЗМІ з посиланням на джерела також стверджували, що яхта, яку використала група ймовірних підривників, належить громадянам України.

Інфографіка: NV

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна не має жодного стосунку до підриву газопроводів. Міністр оборони Олексій Резніков сказав, що це«доволі дивна історія, яка не має нічого спільного з нами».


26 вересня 2022 року стало відомо про різке падіння тиску в російському газопроводі Північний потік-2, а наступного дня з’явилися повідомлення про таку саму проблему на Північному потоці-1. Обидва газопроводи, що проходять дном Балтійського моря біля берегів Швеції й Данії, в цей час не працювали, але були заповнені технічним газом.

Інцидент стався на глибині близько 70 метрів поблизу данського острова Борнгольм у Балтійському морі — за межами територіальних вод Данії, але в її виключній економічній зоні.

Загалом у ці дні було зафіксовано три потужні витоки. 29 вересня берегова охорона Швеції повідомила про четвертий витік газу. Польща й Україна звинуватили у вибухах Росію, кремлівський режим, своєю чергою, звинуватив «англосаксів» і заперечував свою причетність.

Професор Шведського національного сейсмоцентру SNSN Бйорн Лунд заявив, що на маршрутах залягання трубопроводів сталися підводні вибухи, очевидно, штучної, а не геологічної природи.

У листопаді 2022 року служба безпеки Швеції підтвердила, що поруч із трубопроводами знайшли залишки вибухівки.

0 коментарів
bottom of page