top of page
Пошук

Дефіцит держбюджету-2021 буде на 50 млрд грн нижчим від запланованого – прогноз КШЕ


Дефіцит держбюджету 2021 року може становити близько 170 млрд грн за річного плану 220 млрд грн. Про це повідомила керівниця Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки Дарина Марчак.


"За нашими оцінками, на кінець 2021 року дефіцит загального фонду держбюджету буде дещо нижчим, ніж передбачено законом про держбюджет, внаслідок економії за видатками (яку ми очікуємо на рівні 3% видаткової частини бюджету за загальним фондом) та боргових виплат", – заявила Марчак.


За її словами, фінансування навіть зменшеного дефіциту держбюджету вимагатиме активізації боргових запозичень із боку Мінфіну за активної співпраці з Міжнародним валютним фондом та виходом на зовнішні ринки.


За оцінками Центру, за підсумками січня-листопада 2021 року, дефіцит держбюджету України становитиме близько 115 млрд грн. Для фінансування дефіциту та запланованих погашень держборгу (64,4 млрд грн) Мінфіну за два останніх місяці року потрібно запозичити 180 млрд грн, або в середньому по 90 млрд грн на місяць. У січні-жовтні середньомісячний розмір запозичень становив близько 40 млрд грн, зазначає Марчак.

0 коментарів
bottom of page