top of page
Пошук

Депутати міськради просять уряд не продовжувати оренду Успенського собору у Володимирі з УПЦ МП


Депутати Володимирської міської ради підписали звернення щодо недопустимості продовження договору про користування УПЦ МП комплексом Успенського собору у Володимирі. Про це повідомляє RISU з посиланням на Буг.


Звернення, яке адресоване прем’єр-міністру України, т.в.о. міністра культури та інформаційної політики, голові держслужби України з етнополітики та свободи совісті, голові Волинської військової адміністрації підписали 22 депутати Володимирської міської ради під час сесії 29-го лютого.Відомо, що 1-го липня 2024 року спливає термін договору між Волинською обласною адміністрацією та релігійною громадою Свято-Успенського собору УПЦ МП про безоплатне користування спорудами власне самого Свято-Успенського собору 1156 р., будинку з дзвіницею та мурами з брамою, що знаходяться у Володимирі на вулиці Соборній 25, 27. Депутати вимагають договір із Церквою, яка досі підпорядковується Російській Православній Церкві в державі, що здійснює збройну агресію проти України, не продовжувати.


«Той факт, що велика кількість представників УПЦ МП виправдовують збройну агресію рф, свідчить про те, що Московська Церква становить загрозу національній безпеці України та діє не як релігійна організація, а як важлива організаційна та адміністративна структура Російської Церкви та агентурна мережа окупаційних спецслужб. СБУ неодноразово проводила обшуки у представників Московського Патріархату в різних областях. У них знаходили російські прапори, рублі, пропагандистські матеріали. 04 жовтня 2023 року СБУ повідомила про викриття понад 60 кліриків УПЦ МП з початку повномасштабної війни, які працювали на росію, продавали зброю.Неодноразово священики УПЦ МП відмовлялися проводити заупокійну Літургію за загиблими воїнами ЗСУ в різних регіонах України. Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Петро Лебідь наразі перебуває під слідством за відкритим Генпрокуратурою кримінальним провадженням за звинуваченням у розпалюванні релігійної ворожнечі та ненависті», – йдеться у тексті документа.


У зв’язку із вищевказаним, володимирські депутати вимагають не продовжувати договір про безоплатне користування УПЦ МП комплексом Успенського собору XII-XVII ст. у Володимирі та не укладати інші оговори з релігійними громадами УПЦ МП, які б надавали можливість перебувати клірикам УПЦ МП на території цієї святині.


Текст звернення підписали 22 депутати:

Гнатюк Андрій, Ярош Віктор, Венгер Сергій, Виваль Оксана, Радкевич Ганна, Ващук Тетяна, Романюк Валентина, Веремеєнко Андрій, Крижановська Юлія, Литвин Сергій, Дьоміна-Лапчук Тетяна, Корнійчук Леся, Петрук Вячеслав, Горошкевич Роман, Зінкевич Костянтин, Тимосевич Олег, Принда Андрій, Юхимюк Іван, Василець Наталія, Чайковська Мирослава, Дзядук Олександр, Жуйвода Олена.


Раніше про те, щоб припинити договір оренди релігійним громадам УПЦ МП у Володимирському районі звертався депутат Волинської обласної ради Андрій Бокоч.


Минулого року у Володимирі біля Успенського собору пройшла акція протесту проти московського патріархату.


До слова, у 2009 до Успенського собору у Володимирі приїжджав Російський Патріарх Кирил.


0 коментарів

Comments


bottom of page