top of page
Пошук

ДЕЗИНФОРМАЦІЯ: Росія евакуйовує дітей з України відповідно до норм міжнародного права


Така теза з’явилася в російських пропагандистських медіа. Мовляв, евакуація дітей із зони бойових дій в Україні проходить у повній відповідності до міжнародного гуманітарного права й Конвенції про права дитини. У повідомленнях також йдеться, що західні медіа навмисно використовують термін «усиновлення» дітей, розповідаючи про вивезення їх з України, щоб дискредитувати Росію. Нібито росіяни евакуйовують українських дітей в безпечні місця й дозволяють своїм громадянам взяти їх лише під тимчасову опіку, щоб діти не жили в дитячих будинках. Повідомляє Детектор медіа.


На кейс звернули увагу аналітики проєкту Eu vs Disinfo. Вони відзначають, що це повторюваний прокремлівський меседж, який заперечує військові злочини, скоєні російськими збройними силами в Україні.


Насправді ж викрадення й примусове перевезення українських дітей до Росії задокументовано ООН, Human Rights Watch та Amnesty International. Україна вже повідомила про дії дитячої омбудсманки Росії Марії Львової-Бєлової до Міжнародного кримінального суду (ICC). 2 березня прокурор ICC Карім Хан вирішив отримати дозвіл на відкриття розслідування ситуації в Україні.. Він включає в себе будь-які минулі та теперішні звинувачення у військових злочинах, злочинах проти людяності чи геноциді, вчинених на будь-якій частині території України будь-якою особою. Нагадаємо, 17 березня 2023 року МКС видав ордери на арешт двох осіб у контексті ситуації в Україні: Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової.


0 коментарів
bottom of page