top of page
Пошук

ГУР: рф готує ракети для наступного удару та чекає чергову партію дронів


росія чекає нову партію дронів від Ірану та має проблеми з поповненням запасів високоточних ракет. Вона і надалі буде комбінувати засоби для атак на інфраструктурні об'єкти України. Повідомляє Рубрика з посиланням на розповідь представника ГУР Міноборони Вадима Скібіцького в інтерв'ю РБК-Україна.


Скібіцький зауважив: "Вони (росіяни – ред.) зараз будуть намагатися застосувати нові підходи. Якщо їм не вистачить ракет на масовий наліт, то будуть комбінувати і високоточні ракети, і Х-22, і С-300 – особливо в прифронтових районах, і дрони-камікадзе. Ви ж бачите, як два дні поспіль росіяни їх активно використовували.


Зараз вони готують ракети для наступного масованого удару.


Тобто вони будуть комбінувати засоби, щоби підтримувати темп нанесення ударів по наших цивільних інфраструктурних об'єктах".


Вадим Скібіцький послався на статистику, що тиждень-два – це середній інтервал між використанням ракетного озброєння.


Він зазначив, що коли говорять про запаси російських ракет на ще 2-3 удари, то мають на увазі високоточні ракети – Х-101, Х-555 та "Калібри" – й масовані атаки, приблизно по 80 ракет.


"За нашими оцінками, вони зараз можуть виготовляти приблизно 30 одиниць Х-101 за місяць. Якщо говорити про "Калібри", то ми рахуємо 15-20 штук на місяць", – сказав Скібіцький. За його словами, крилатих ракет "Калібр" морського базування у рф є приблизно 60, і виробляють їх "максимум 20 на місяць"- сказав він.


За підрахунками ГУР, росіяни мають орієнтовно 160 одиниць ракет Х-22 – але це старі ракети, які зараз складно використовувати.


"Загалом за нормативними документами від усього запасу ракет стратегічний запас має складати 30%. Але вони цей резерв уже пройшли з усіх видів ракет: з "Іскандерів", з "Калібрів", з Х-101, з Х-555. Тобто в них уже запасів менше ніж 30%. Це свідчить про те, що реально для них є проблемним питанням поповнення своїх запасів"- розповів він.


Скібіцький зазначив, що гіперзвукових ракет "Кинжал" у рф "не так уже й багато".


"Якщо розстріляють і їх, тоді просто не буде чим лякати світ. "Кинжали" вони зараз використовують для демонстрації та залякування, що в них є таке озброєння, яке ніхто не зможе збити. Відповідно, цим вони підтримують напругу щодо можливості застосування цієї зброї не тільки проти нас, а й проти інших європейських країн", – сказав представник ГУР.


Що ж до дронів, то з ними у росії теж є проблеми, сказав Скібіцький.


Він наголосив: "На сьогодні вони використали приблизно 660 дронів "Шахедів". За контрактом передбачено 1750. Потрібен час для їх доставки та підготовки. Протягом останніх днів вони застосували велику кількість, а ці запаси необхідно поповнювати…


За нашими даними, зараз у них буде чергова партія поставки. Скільки це буде – будемо ще уточнювати. Як правило, до цього вони завозили партіями 250-300 штук. Подивимося, як буде цього разу".

0 коментарів
bottom of page