top of page
Пошук

Глава МЗС Литви заявив, що Росія готується до війни з Україною. Закликав ЄС не реагувати на шантаж


Росія дійсно готується до повномасштабної війни проти України, а її умови про НАТО є шантажем. Про це заявив Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс журналістам перед початком Ради міністрів закордонних справ ЄС, передає УНН.


“Я думаю, що найважливішою темою сьогодні буде обговорення України і нарощування військової присутності на кордоні. Ми переконані, що Росія дійсно готується до тотальної війни проти України, і це безпрецедентна подія, можливо, з часів Другої світової війни. Ми повинні бути дуже точні і дуже готові до того, що гряде, в тому числі і в наших посланнях, і це означає, що якщо це безпрецедентний напад на країну, яка йде в західному напрямку, то це означає, що і відповідь західних країн повинна бути безпрецедентною”, — сказав він.


Глава МЗС Литви додав, що ЄС повинен “почути, про що просять” союзники в США, і повинен показати сильну відповідь.


На уточнююче питання про те, що мати на увазі під “безпрецедентною відповіддю”, Ландсбергіс заявив що мова йде про санкції, і у ЄС “є відповідні інструменти”.


Також у міністра попросили прокоментувати заяви російських чиновників про “гарантії нерозширення” НАТО.


“Я не здивований, що вони це роблять. Це називається стратегічним важелем, вони кажуть, що „буде війна, якщо...“. Тому ми не можемо піддатися на цей шантаж Європи”, — сказав Ландсбергіс.


Він додав, що “архітектура безпеки” у випадку України і Грузії була обрана їхнім народом, і Євросоюз повинен поважати їх вибір.

0 коментарів
bottom of page