top of page
Пошук

"Геть московського попа": близько десяти громад приєдналися до ПЦУ


Біля будинку культури у Приютівці віряни УПЦ співають молитви та не пускають на збори жителів громади.

Наприкінці минулого тижня 9 громад вирішили змінити свою юрисдикцію і перейшли з УПЦ МП до ПЦУ. Повідомляє RISU.


Свято-Покровська громада УПЦ МП села Хижинці Романівської ТГ Житомирської області 25 травня приєдналася до складу Житомирсько-Поліської єпархії ПЦУ. Про це повідомляє видання Житомир online з посиланням на офіційний сайт єпархії.


«25 травня 2023 року Божого в селі Хижинці на парафіяльних зборах УПЦ МП під головуванням протоєрея Василя Климюка, які проходили в Свято-Покровському храмі, було одностайно вирішено про перехід до Православної Церкви України та долучитися до складу Житомирсько-Поліської єпархії», – йдеться у повідомленні.


Також зазначається, що 26 травня на прохання настоятеля протоєрея Василя Климюка та вірних Свято-Покровської парафії до храму завітав архиєпископ Житомирський і Поліський Володимир, який ознайомився зі станом справ парафії та вручив указ щодо настоятельства протоєрея Василя Климюка в зазначені парафії.


26 травня до ПЦУ приєдналася громада Різдва Пресвятої Богородиці смт. Новооржицьке на Полтавщині. Цього дня вони провели збори, на яких був також священник УПЦ МП, який до цього здійснював службу у храмі, але він відмовився переходити до ПЦУ.

Збори на Полтавщині

Цього ж дня Блаженнійший Митрополит Епіфаній прийняв у своїй резиденції настоятеля парафії Покрови Пресвятої Богородиці села Шибене Бучанського р-ну Київської області протоєрея Олександра Короля. Священник підтримав рішення своєї громади послідувати Томосу та приєднатися до автокефальної Православної Церкви України.


27 травня жителі Приютівської громади на Кіровоградщині зібралися біля будинку культури, щоб провести збори про перехід громади св. Георгія до ПЦУ. До приміщення будинку культури людей не пускали віряни й священники УПЦ МП. "Ми всі за ПЦУ. Вони нам перешкоджають", — сказала жителька села Березівка, яке входить до складу Приютівської громади, Алла Артемчук. Вона розповіла Суспільному, що представники Олександрійської єпархії УПЦ МП привезли автобусами майже 150 людей, щоб перешкодити провести збори.


Ініціативна група зборів запросили представника ПЦУ диякона Олега Дона. Він звернувся до поліції через перешкоду проведення зборів: "Представники УПЦ, які не є представниками цієї громади, їхали з усієї області, і чинять беззаконня, свавілля, не дають можливості представникам громади проголосувати. Усіляко зривають проведення зборів".


У результаті збори про перехід до ПЦУ влаштували в автобусі під охороною поліції. Олег Дон оголосив: "Ми провели загальні збори релігійної організації парафії на честь священномученика Гергія Победоносця УПЦ Олександрійської єпархії, селища Приютівка, за те, щоб перейти у підпорядкування ПЦУ Кропивницької єпархії. Був затверджений новий статут".

Представники УПЦ МП назвали це рейдерським захопленням храму. Вони намагалися прорватися в автобус, відбулася сутички. Під час знімання священників УПЦ МП, які блокували автобус, їх віряни забрали телефон у журналістки Суспільного, вибивали камеру і штовхали оператора Суспільного, щоб не знімали відео.

За фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів Суспільного Кропивницький під час зборів про перехід до ПЦУ у селищі Приютівка Олександрійського району поліція внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчі з’ясовують обставини.

27 травня відбулися збори жителів села Круподеринці Оржицької громади на Полтавщині — вони проголосували за приєднання їхньої парафії Різдва Пресвятої Богородиці до ПЦУ. Місцевий настоятель не підтримав своєї громади, а тому вони йому прокричали "Геть московського попа!".

27 травня відбулися загальні збори жителів сіл Бережинці та Рідка Теофіпольської громади на Хмельниччині щодо зміни юрисдикційного підпорядкування Свято-Михайлівського храму. Згідно із результатами голосування, учасники зборів майже одноголосно підтримали рішення, щоб церква відтепер підпорядковувалася ПЦУ.

Місцевий настоятель отець Сергій Філик переконував паству, що рік тому Собор УПЦ ухвалив новий статут, прибравши з нього будь-які згадки про Московський патріархат. "Але позиція людей була непохитна, адже, як вони наголосили, попри це все, жодна помісна церква не сприймає УПЦ як окрему одиницю від московського патріархату, а знають її лише як "філію"", — повідомили на фб-сторінці громади.

Як повідомили 26 травня, у Волинській обласній військовій адміністрації Інформаційному агентству ВолиньPost надали перелік релігійних організацій області, що змінили конфесійну підлеглість із УПЦ МП до ПЦУ. Серед них громади:

  • «Релігійна громада Різдва Святого Іоанна Предтечі» Української Православної Церкви с.Кримне Камінь-Каширського району у новій редакції за новою назвою релігійна організація «Релігійна громада Різдва Святого Іоанна Предтечі Православної Церкви України села Кримне Камінь-Каширського району Волинської області»;

  • «Свято-Георгієвська громада Української Православної Церкви» с.Бережанка Горохівського району у новій редакції за новою назвою релігійна організація «Релігійна громада Юрія Переможця Православної Церкви України села Бережанка Горохівського району Волинської області»;

  • «Свято-Михайлівська релігійна громада Української Православної Церкви с.Новий Мосир Ковельського району» у новій редакції за новою назвою релігійна організація «Релігійна громада Архистратига Михаїла Православної Церкви України села Новий Мосир Ковельського району Волинської області».

Нагадаємо: УПЦ МП є структурним підрозділом РПЦ, - Київський окружний адміністративний суд.

0 коментарів
bottom of page