top of page
Пошук

Гаазький суд приєднався до розслідування військових злочинів Росії в Україні


Міжнародний кримінальний суд (МКС) приєднався до розслідування воєнних злочинів Росії. Повідомляє Велика епоха. У понеділок головна прокуратура Гаазького суду оголосила про приєднання до слідчої групи, до складу якої входять представники України, Польщі та Литви. Така співпраця вважається нововведенням. Головний прокурор МКС Карім Хан назвав це «віхою».


Як повідомляє судовий орган ЄС Євроюст, Карім Хан та генеральні прокурори трьох європейських країн підписали угоду про співпрацю. Це «чіткий сигнал про те, що докладаються всіх зусиль для збирання доказів серйозних злочинів, скоєних в Україні, та притягнення винних до відповідальності», — йдеться у повідомленні.


Тим часом Єврокомісія запропонувала посилити мандат Євроюсту на проведення розслідувань шляхом внесення змін до Положення про Євроюст. Гаазьке агентство отримає можливість зберігати докази військових злочинів за межами України та надавати їх МКС. Зокрема, це стосується відео- та аудіозаписів, а також супутникових знімків, які інакше можуть потрапити до рук Росії.

0 коментарів
bottom of page