top of page
Пошук

В Ізюмі виявили «секретні документи» рф про русифікацію української освіти


Прокурори Харківської обласної прокуратури отримали чергові докази невдалого впровадження російської освіти на Харківщині. У так званому «відділі освіти», що був сформований в Ізюмі під час окупації міста, правоохоронці вилучили секретну папку з документами, у якій зазначено, як мала проходити «розбудова» масштабної російської освіти на Харківщині. Про це повідомили в обласній прокуратурі. Інформує Информационное сопротивление.


Насамперед окупанти мали за мету видати учням російські атестати про закінчення 11-и класів. В одному з документів навіть наголошено, що «Минпросвещения надо ускорять по печати аттестатов на базе Белгородской области».


Крім того, росіяни планувати обговорити і кадрове питання, а саме запросити до регіону викладачів — особливий акцент мав бути на «историках и литераторах» з метою запровадження «патриотического воспитания».


Не оминули стороною окупанти і сусідній до Харкова Бєлгород. В одному з документів зазначено, щоб діти мають орієнтуватися виключно на заклади вищої освіти у Бєлгородській області.


Крім того, «1-2 особо отличившихся детей» окупанти планували відправити до табору в тимчасово окупованому Криму, а учнів 7-9 класів — до Бєлгорода. Під прикриттям «турботи та відпочинку» планувалась звичайна російська пропаганда для дітей.


У російському «плані» нічого нового: з рідною мовою у окупантів теж не склалось, документ містить низку помилок.


0 коментарів

Comments


bottom of page