top of page
Пошук

В уряді Словаччини після виборів заявили про призупинення військової допомоги Україні


Після перемоги на виборах антиукраїнської партії Smer тимчасовий уряд Словаччини заявив, що зупиняє надання Україні військової допомоги.

Про це повідомляє Рубика з посиланням на Politico.

"Бюрократичний уряд Словаччини, що йде у відставку, не надсилатиме більше ніяких військових матеріалів в Україну", зазначив речник уряду.

При цьому Міністерство оборони Словаччини все-таки розглядає можливість відправки нового пакету допомоги.


Зауважимо, що президентка Словаччини Зузана Чапутова 2 жовтня попросила колишнього прем'єр-міністра Роберта Фіцо, який переміг на виборах, спробувати сформувати коаліційний уряд. На це у нього є час до 16 жовтня.


Що відомо про вибори у Словаччині

Нагадаємо, вчора, 30 вересня, у Словаччині відбулися місцеві вибори. Найбільше голосів отримала антиукраїнська партія Smer-SD колишнього прем'єра Роберта Фіцо.


При цьому один з лідерів Словаччини, колишній прем'єр Петер Пеллегріні після виборів різко змінив думку про військову допомогу Україні. Він заявив, що Словаччині "більше нічого надіслати" Україні.


Що відомо про допомогу Словаччини Україні

Нещодавно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів розмову зі словацьким колегою Людовітом Одором. Тоді ж сторони обговорили енергосистему та підтримку Братиславою України в частині імпорту електроенергії у зимовий період.


Окрім того, раніше Україна та Словаччина підписали контракт на виробництво САУ Zuzana 2.


А ще президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила, що Братислава готова допомогти Україні якнайшвидше виконати вимоги, необхідні для повноправного членства в Європейському Союзі.


Нагадаємо: Президенти України та Словаччини підписали спільну Декларацію щодо європейської перспективи України.

0 коментарів
bottom of page