top of page
Пошук

В Україні через війну майже втричі впав ринок нерухомості


У 2022 році ринок нерухомості в Україні з початку повномасштабної російсько-української війни впав майже втричі. Повідомляють Букви з посиланням на дослідження “Опендатабот”.


Протягом 9 місяців 2022 року нотаріуси посвідчили 224 тисячі договорів із нерухомості. Тобто, у 2,7 раза менше, ніж за відповідний період 2021 року. Тоді нотаріуси зафіксували 598 тисяч договорів: “Ситуація дещо поліпшилася в третьому кварталі, проте 2022-й усе ще залишається провальним для ринку нерухомості”, – говорять аналітики.


Крім того, переважна більшість угод – це купівля-продаж квартир та житлових будинків (28%) та земельних ділянок або паїв (38%).


У такий спосіб, купівлі квартир і житлових будинків у 2022 році впали майже в 3,5 раза. З 218 тисяч угод до 63 тисяч. Найгірші показники зареєстрували в другому кварталі 2022 року. З квітня по травень 2022 року уклали лише 9,4 тисячі договорів.


Краща ситуація з купівлею-продажем земельних ділянок і паїв. Кількість угод за рік скоротилася лише вдвічі (зі 183 тисяч договорів до 85 тисяч): “У найбільш провальному для ринку нерухомості другому кварталі кількість угод упала до 11 тисяч”, – додали в дослідженні.

  • У “Дії” вже доступна послуга “єОселя”, яка надає можливість отримати пільговий кредит від держави на нове житло.

  • Правоохоронці повідомили про підозру депутату російської Держдуми за посягання на територіальну цілісність України. Досудове розслідування стосовно діяльності російського політика, 1968 року народження, проводять працівники слідчого управління Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

  • Народна депутатка України Наталія Королевська, яка була обрана за списком нині забороненої “Опозиційної платформи – За життя”, є власницею земельної ділянки з будинком у Московській області РФ. Вона не вказувала майно у деклараціях, відколи потрапила до Верховної Ради.

0 коментарів
bottom of page