top of page
Пошук

В Україні створили реєстр священиків УПЦ МП, які підтримують зв'язки з РФ


У реєстрі, який створили OSINT-розслідувачі, є дані про нерухомість та російські паспорти високопоставлених членів УПЦ МП.


Розробкою реєстру займалася команда Molfar, інформує RISU з посиланням на Антикор.

"Українська Православна Церква Московського Патріархату (УПЦ МП) історично має тісні зв'язки з Російською Православною Церквою (РПЦ)", — йдеться у повідомленні.

Розробники реєстру зазначили, що після початку повномасштабного вторгнення російських військових у 2022 році священнослужителі УПЦ МП заявили про свою "незалежність" від Москви, проте деякі з них не лише продовжили підтримувати твердження РФ, але й мають російські паспорти. Крім цього, багато членів УПЦ МП мають нерухомість у РФ. Загалом команда Molfar додала до реєстру 67 осіб.

Серед них: Орест Березовський (Митрополит Онуфрій) "У серпні 2022 року прийняв російських полонених окупантів у Києво-Печерській лаврі. Онуфрій провів спільну молитву, заспівав "Багато літа", побажав окупантам здоров’я і всього найкращого, а особливо успіхів на полі бою. Про розв’язану РФ війну Онуфрій" так, як вийшло" і підкреслив, що зупинити бойові дії можна лише "словом кохання". Також повторив ідеологію "російського світу" про два народи, які вийшли "з єдиної купелі хрещення", що українці та росі


Валентин Єгоренко (архиєпископ Пантелеїмон)

2022 року його позбавили громадянства України. Наразі він перебуває під санкціями РНБО через підтримку дій і політики РФ.


Микола Петровцій (митрополит Марк)

2022 року його позбавили дозволу на імміграцію в Україну, а 2023 року — українського громадянства.


Володимир Удовенко (митрополит Платон)

Він перебуває під санкціями РНБО через підтримку дій РФ. 2023 року міграційна служба заборонила митрополиту в’їзд в Україну.


Іван Середній (митрополит Іриней)

2023 року його позбавили українського громадянства. Окрім цього, у 2009 році він отримав "Орден дружби" від тодішнього президента РФ Дмитра Медведєва.

Повний список високопоставлених членів Української Православної Церкви Московського Патріархату, які мають зв’язки з РФ, можна переглянути за посиланням.


0 коментарів

Comments


bottom of page