top of page
Пошук

В Україні засудили єпископа УПЦ МП за розпалювання релігійної ворожнечі


Три роки позбавлення волі з випробувальним терміном два роки, а впродовж року без права обіймати керівні посади у релігійних організаціях. Такий вирок 11 травня винесла суддя Ленінського райсуду Кропивницького Світлана Льон для екс-керівника Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви МП Петра Губеня і секретаря єпархії Романа Кондратюка. Як повідомляє RISU з посиланням на «Суспільне Кропивницький», вони визнали себе винними у розпалюванні релігійної ворожнечі.


Знімати обличчя Петра Губеня та Романа Кондратюка захисник Сергій Галушко заборонив. Прокурор Сергій Ожог зачитав матеріали справи.


"На початку вересня 2021 року секретар Кіровоградської єпархії Кондратюк, за вказівкою очільника Кіровоградської єпархії Петра Губеня, з метою розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті розпочав пошук, вивчення та звантаження з інтернет-мережі духовної літератури російського видавництва. Це книги "Русская церковь на страже православия в ХХІ веке", "Вклад в диалог украинской автокефалии", "Украинский церковный вопрос", "Современный украинский вопрос", "Правила церквей и едиснтво церкви". 14 грудня 2021 року в приміщенні свого робочого кабінету Кіровоградської єпархії УПЦ під час засідання благочинних презентував присутнім цю літературу".


Суд визнав їх винними за ч. 1 ст. 161 ККУ «Порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань» і призначив три роки позбавлення волі з випробувальним строком два роки та не обіймати керівні посади впродовж року.


На оскарження рішення в апеляційному суді мають 30 днів.


Колишнього керівника Кіровоградської єпархії УПЦ Іоасафа (Петра Губеня) і секретаря Романа Кондратюка підозрювали у розпалюванні релігійної ворожнечі. Про це працівники СБУ повідомили у грудні 2022 року. Роману Кондратюку – у січні 2023.


Наприкінці жовтня Служба безпеки України провели обшуки у керівництва УПЦ Московського Патріархату у Кіровоградській області. Знайшли листування митрополита Кіровоградського і Новомиргородського з Патріархом Московським Кирилом та виготовлені у Росії антиукраїнські книжки.


23 листопада стало відомо, що Синод Української Православної Церкви звільнив митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа від керування Кіровоградською єпархією.


0 коментарів
bottom of page