top of page
Пошук

В Україні запрацював Державний реєстр санкцій


В Україні запрацював Державний реєстр санкцій, з метою надання безоплатного публічного доступу громадян до актуальної та достовірної інформації про суб’єктів, стосовно яких застосовано санкції. Повідомляють Букви з посиланням на Раду національної безпеки і оборони України.


У реєстрі – 17 202 фізичних та юридичних особи, які вважаються підсанкційними. Ведення реєстру забезпечує Апарат РНБО України.


Згідно з рішенням РНБОУ, реєстр – це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всіх суб’єктів, щодо яких застосовано санкції.


Джерелами інформації Реєстру є рішення Ради національної безпеки і оборони України, а також судові рішення про застосування санкцій.


Дані в реєстрі оновлюються оперативно. Вони є відкритими і загальнодоступними, крім випадків, передбачених законом. На сайті є можливість в електронній формі отримати витяг з інформацією про особу.


Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 36/2024 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 січня 2024 року “Про затвердження Положення про Державний реєстр санкцій”. Указ набрав чинності з дня його оприлюднення.


Контроль за виконанням рішення РНБО України, введеного в дію цим указом, покладено на Секретаря РНБО України.


Положення про Державний реєстр санкцій визначає порядок ведення та доступу до єдиного Державного реєстру санкцій, а також надання відомостей з нього.

  • 27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон № 8392 про створення Державного реєстру санкцій.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.


0 коментарів
bottom of page