top of page
Пошук

В Україні залишилось понад вісім тисяч церков Московського Патріархату

Майже 600 релігійних установ перейшли до Православної Церкви України від початку великої війни. Про це свідчать дані Опендатабот, який підготував мапу осередків УПЦ МП в Україні, передає RISU з посиланням на LB.ua.


Так, 589 українських релігійних громад перейшли від УПЦ МП країни-агресора до ПЦУ від початку повномасштабного вторгнення. Найбільше релігійних установ змінили свою юрисдикцію на Київщині (138), Хмельниччині (125) та Вінниччині (67).


Наразі 8193 церкви УПЦ МП продовжують працювати в країні. 99% або ж 8119 з них, попри вимоги закону, й досі не показали приналежність до Патріархату країни-агресора у своїй назві.

За майже два роки лише 59 релігійних установ примусово отримали назви, що показують зв’язок з РФ, в Єдиному державному реєстрі. Варто зазначити, що всі ці перейменування відбувалися протягом першого року повномасштабного вторгнення. У 2023 році жодна з релігійних установ не отримала такої назви у ЄДР.


Від початку великої війни лише 8 релігійних установ перейшли до ПЦУ, отримавши примусову назву в Єдиному державному реєстрі.


Найбільше церков, пов’язаних з країною-агресором, зафіксовано на Донеччині - 683. Значна кількість релігійних установ УПЦ МП також залишилась на Вінниччині - 534. До антирейтингу потрапили Дніпропетровщина (527) й знову Хмельниччина - 506 релігійних установ.


0 коментарів
bottom of page