top of page
Пошук

В Україні закупили більше 300 тисяч книг для бібліотек на суму 48 млн грн у 2021 році


У 2021 році у межах програми поповнення фондів публічних бібліотек за бюджетні кошти було куплено 331 077 книжкових видань на суму понад 48,3 млн грн. Закуплені книжки розподілили між 616 українськими бібліотеками. Про це повідомляє пресслужба Українського інституту книги.


"У 2021 році в рамках Програми поповнення фондів публічних бібліотек за бюджетний кошт було куплено 331 077 книжкових видань у загальній кількості 684 назви на суму понад 48,3 млн грн. Всі закуплені книжки були поділені між 616 бібліотеками України й більша частина з них вже надійшла до книгозбірень та радує читачів", — йдеться у повідомленні.


Перелік бібліотек був сформований на підставі пропозицій структурних підрозділів з питань культури обласних та Київської міської державних адміністрацій.


"Програма поповнення фондів публічних бібліотек — це проєкт, що реалізується УІК четвертий рік поспіль. Завдяки йому українці в усіх куточках нашої держави мають безкоштовний доступ до якісної, сучасної та актуальної літератури в бібліотеках України. За всі роки існування Програми бібліотеки України отримали 2 368 107 книжок", — зазначила начальниця відділу підтримки бібліотек та книговидання Тетяна Попова.

Експертний відбір книг

Відбір відбувався в кілька етапів. На розгляд експертів було подано 2384 книжкові видання, з яких:

  • 1004 — художня література для дорослих;

  • 690 — література для дітей та юнацтва;

  • 690 — інша (нехудожня) література для дорослих.

Експерти голосуванням визначили рекомендований перелік книг для закупівлі у межах програми. Експертне оцінювання книжкової продукції здійснювалося за допомогою автоматизованої бібліотечної інформаційної системи. Участь в оцінюванні також брали представники відібраних бібліотек.


До програми відібрали найбільше книжок з категорії: література для дітей та юнацтва — 63,7%, або 439 назв. Другу сходинку зайняла інша (нехудожня) література (18,8%, 130 назв), а третю — художня література для дорослих — 17,4%, або 120 найменувань книжок. Загалом у переліку представлено книжкові видання 86 видавництв.

Кількість книжок, яку отримали бібліотеки

Кожна з бібліотек, відібраних до участі в програмі, отримала відповідно до читацької аудиторії таку кількість книжкової продукції:

  • дитяча бібліотека – 439 найменувань;

  • бібліотека для дорослих – 245 найменувань;

  • комбінована – 684 найменування.

З загальним переліком книжкових видань, закуплених в межах програми поповнення бібліотечних фондів у 2021 році, можна ознайомитись за посиланням.

0 коментарів
bottom of page