top of page
Пошук

Віряни УПЦ МП набагато лояльніше ставляться до росіян, ніж решта українців, - опитування


Навіть на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну ті, хто асоціює себе з Українською Православною Церквою Московського Патріархату, набагато лояльніше ставляться до росіян, ніж у середньому по країні. Повідомляє RISU.


Це фіксує проведене ZN.UA дослідження, пише у своєму матеріалі «Доля УПЦ МП: дорога від храму» Катерина Щоткіна.


Так, «агентурну мережу Росії в Україні» внутрішніми ворогами вважають 26,7% парафіян УПЦ МП (загальний показник по Україні — 47%), політиків і пропагандистів, які закликають до єдності України та Росії, до «внутрішніх ворогів» віднесли 19,4% вірян УПЦ МП (46,8% загалом по Україні).


Ще 10,9% вірних УПЦ МП, як і раніше, добре ставляться до всіх без винятку росіян (разом по Україні — 1,9%), або з усіх росіян готові звинувачувати лише Путіна (22,4%, тоді як загальний показник — 9,2%).

Також віряни УПЦ МП більше за інших підтримують прямі переговори Києва та Москви — 46,7% проти 23% серед усіх опитаних.


«Дружба народів» конвертувалася у відданість канонічній Церкві, а відданість канонічній Церкві підтримує «дружбу народів». Отже, УПЦ МП зберігає свою функцію Церкви на службі в імперії при тому, що її віряни страждають від війни з колишньою метрополією й навіть воюють проти неї», - зазначає авторка.


При цьому вона зазначає, що в УПЦ МП існують ніби «дві Церкви» – «князі»-єпископи та парафіяни, у яких різні проблеми, а інтереси майже не перетинаються.


«Доки парафіяни страждають від війни, розв'язаної Москвою, і працюють на перемогу, єпископи ніяк не можуть ухвалити рішення щодо розриву з нею. Їм завжди було зручно в тій ринковій і екологічній ніші, яку вони створювали собі роками — ніші «єдиної канонічної Церкви» в Україні. Розрив із Москвою автоматично означає руйнування цієї ніші. Тому зусилля єпископату спрямовані на те, щоб зберегти статус-кво», - вказує авторка.


Журналістка зауважує, що віряни УПЦ МП значно більше довіряють своїм єпископам, аніж у середньому по Україні віряни інших Церков.


«Статистично досі помітна частина населення України й надалі довіряє людям, які відверто не бажають виходити із зони комфорту, забезпеченої та гарантованої Москвою», - підкреслює вона.


Нагадаємо: Попи УПЦ МП мають піти з Лаври протягом 3 днів – Мінкульт.

0 коментарів
bottom of page