top of page
Пошук

Відбулися нові переходи громад до ПЦУ з УПЦ МП


У с. Зіньки

За даними тематичної сторінки на порталі Вікіпедія, за минулі вихідні 4 громади змінили свою юрисдикцію: перейшли від УПЦ МП до ПЦУ. Ще одна громада здійснила перехід у понеділок, а одна перед вихідними. Повідомляє RISU.


На загальних парафіяльних зборах, які відбулись 20 травня у с. Зіньки на Хмельниччині, більшістю голосів було прийнято рішення змінити канонічну підлеглість місцевої громади Вознесіння Господнього з УПЦ МП на ПЦУ.


Після зборів, як зазначає о. Степан Маковський, прийнятих рішень та обговорень усі разом помолились у старовинному храмі за воїнів та звільнення нашої держави від ворога.


20 травня у селі Гальчинці Хмельницької обл. відбулися загальні збори членів релігійної громади церкви Святої Параскеви, на порядку денному якого розглядалося питання про зміну підлеглості у канонічних і організаційних питаннях храму та перехід його у підпорядкування ПЦУ.

Гальчинці

"Керуючись патріотичним прагненням і національною самосвідомістю та бажанням мати у селі, перш за все, український духовний оберіг та чути молитви рідною мовою, жителі зробили рішучий крок та прийняли важливе рішення: всі майже одноголосно проголосували про перехід храму до ПЦУ", — повідомляють у Теофіпольській селищній громаді.


"З кожним днем представники УПЦ все більше себе дискредитують. Вони повторюють мантри російської пропаганди про те, що лише УПЦ є єдиною канонічною (легітимною) Православною Церквою на українських землях і правонаступницею Київської митрополії часів хрещення Русі. Хоча насправді світова Православна Церква (Вселенський патріархат – найвищий канонічний орган світового православ'я) визнає лише ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії, яка веде свій лік від 988 року, про що свідчить наданий у 2019 році Томос про автокефалію. Тож ми не могли проголосувати інакше, адже тоді виходить, що Українська Православна Церква — це філіал Російської Православної Церкви, яка є організацією, що просуває ідеї "русского міра" в Україні та толерує російські злочини проти нашої держави. Жаль, що ми це не усвідомили, ще у 2014 році, але краще пізно, ніж ніколи", — прокоментували свій вибір парафіяни.


Отець Миколай, який був священнослужителем у селі, на запрошення жителів не відреагував та на збори не прийшов.


21 травня у цій територіальній громаді пройшло ще одне парафіяльне віче — у Теофіпольському центрі культури та дозвілля відбулися загальні збори місцевої громади храму св. Іоанна Кронштадського.


Проти проведення зборів та розгляду зміни підлеглості у канонічних та організаційних питаннях храму виступив отець Сергій Філик та разом із частиною зареєстрованих учасників залишили зал.

Також взяв участь в обговоренні цього питання отець Василь Крисак.


Далі відбулося голосування, під час якого майже усі присутні проголосували за те, щоб їх церква стала частиною Православної Церкви України. Адже, як згодом свій вибір пояснили жителі, для них надзвичайно важливо розірвати все, що хоч якось пов'язано з російським агресором, щоб після нашої Перемоги не соромно було дивитися в очі нашим захисникам.


Також учасники зборів обговорили питання внесення змін до статуту, обрання парафіяльної ради церкви та подання документів на реєстрацію. Крім того, жителі вирішили опечатати храм, поки документи будуть на перереєстрації, що і було зроблено членами парафіяльної ради в присутності правоохоронних органів.


На Хмельниччині 17 травня відбулися загальні парафіяльні збори Свято-Покровського храму села Мокрець. Вони одноголосно прийняли рішення про приєднання до Православної Церкви України. Місцевий священик рішення громади не підтримав.

с. Москаленки

20 травня відбулися збори громади парафії св. Миколая у с. Москаленки на Київщині. Більшістю голосів вони вирішили приєднатися до ПЦУ.


А 22 травня до складу Житомирсько-Поліської єпархії ПЦУ приєдналася Свято-Миколаївська парафія с. Слободище Бердичівського району на Житомирщині.


с. Слободище

0 коментарів
bottom of page