top of page
Пошук

Вчені створили піщану батарею, яка місяцями зберігає енергію


Фінські дослідники встановили першу в світі «піщану батарею», яка місяцями може зберігати «зелену» енергію, повідомляє HiTech Expert ізпосиланням на ВВС.


Ключовим елементом цієї «піщаної батареї» є близько 100 тонн будівельного піску, насипаного у високий силос. Завдяки піску, «пристрій» заряджається теплом, отриманим від дешевої електроенергії від сонця або вітру.


Пісок здатен зберігати тепло при температурі до майже 500 градусів Цельсію впродовж кількох місяців, тож зможе підігрівати будинки взимку, коли електроенергія дорожча. Дослідники переконують, що такий винахід допоможе розв’язати проблеми постачання електроенергії впродовж всього року.


Зберігання зеленої енергії у вигляді тепла в довгостроковій перспективі також є величезною можливістю для промисловості, де більшість технологічного тепла, що використовується в продуктах харчування та напоях, текстилі або фармацевтиці, надходить від спалювання викопного палива.


Інші дослідні групи, такі як Національна лабораторія відновлюваних джерел енергії США, активно розглядають пісок як життєздатну форму батареї для екологічно чистої енергії.

Але фіни першими створили працюючу комерційну систему, яка поки працює добре.

0 коментарів

Comments


bottom of page