top of page
Пошук

Втрати росіян в артилерії на Запорізькому напрямку в п’ять разів перевищили українські — аналітики


Збройні сили України (Фото:Генштаб ЗСУ/Facebook)

Оцінки незалежної групи WarSpotting, яка відслідковує кількість знищеної техніки обох сторін під час українського контрнаступу, показали, що втрати артилерії російської армії на Запорізькому напрямку в п’ять разів перевищили українські. Повідомляє NV з посиланням на The Wall Street Journal.


За даними аналітиків, на зазначеному напрямку Росія втратила 92 гармати, у той час як Україна лише 19.


Крім того, від початку контрнаступу Україна знищила 177 одиниць російської техніки, включаючи реактивні системи залпового вогню.


Водночас Україна та її партнери намагаються збільшити виробництво артилерійських снарядів, зосереджуючись на підвищенні їх точності.


Росія, яка також страждає від дефіциту, через постійні українські удари була змушена перемістити запаси боєприпасів подалі від лінії фронту.


Аналітик з питань оборони та експерт з російської та української військових сил в Карнегівському фонді Майкл Кофман підкреслив, що спроби здобути перевагу в артилерії є «одним з ключових тактичних змагань», оскільки війна «сильно залежить» від ефективного використання артилерії.


Він додав, що справа полягає не лише у здатності успішно вразити ціль, також важливо, скільки артилерійських снарядів знадобиться, щоб мати змогу виконувати бойові завдання.


Дослідження, опубліковане у Журналі Американського коледжу хірургів, показує, що близько 70% українських втрат є результатом артилерійських ударів.


При цьому Україна, завдяки своїй винахідливості та допомозі Заходу, має перевагу в точності своєї артилерії.


WSJ з посиланням на солдатів на передовій, повідомляє, що саме це допомогло українським військам отримати майже паритет у цій сфері, де раніше Росія мала перевагу.


Співрозмовники видання зазначили, що країна-агресорка також вдосконалюється, використовуючи для керування своїми гарматами безпілотники.


За минулу добу ЗСУ знищили 790 російських окупантів, 5 артилерійських систем та 55 бронемашин. Загалом втрати РФ серед особового складу від початку повномасштабного вторгнення перевищили 292 тисячі військових.


Нагадаємо: З'явилися супутникові знімки аеродромів у Луганську та Бердянську, якими прилетіли ATACMS.

0 коментарів
bottom of page