top of page
Пошук

Воєнний стан: Президент підписав закони, які посилюють відповідальність за злочини проти нацбезпеки


Президент України Володимир Зеленський підписав низку законів, які посилюють відповідальність за злочини проти національної безпеки під час воєнного стану. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Апарат Верховної Ради.

Зазначається, що Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану». Документ передбачає, що у санкціях статей 111 (Державна зрада) та 113 (Диверсія) КК України встановлюється максимальне покарання в умовах воєнного стану, а саме у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з обов’язковою конфіскацією всього майна злочинця.

Також Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо додаткового регулювання забезпечення діяльності правоохоронних органів у складних умовах воєнного стану». Він удосконалює кримінальне процесуальне законодавство, яке діє в умовах воєнного стану. Так, у разі виникнення об’єктивної неможливості судом здійснювати свої повноваження керівнику відповідної прокуратури надаються деякі повноваження слідчого судді щодо забезпечення проведення досудового розслідування, продовження строків, а також обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на строк до 30 діб по визначених статтях, тісно пов’язаних із скоєнням військових злочинів. Ці повноваження надаються лише на період дії воєнного стану та лише у разі об’єктивної неможливості судом здійснювати свої повноваження. Крім цього, Президент підписав Закон України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України". Законом унормовано порядок видачі та повернення вогнепальної зброї та боєприпасів цивільному населенню для захисту країни у воєнний час та передбачено, що цивільні особи не несуть відповідальності за застосування вогнепальної зброї проти осіб, які здійснюють збройну агресію проти України. Окрім того, надано можливість громадянам України брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, застосовуючи власну нагородну зброю, спортивну зброю (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливську нарізну, гладкоствольну чи комбіновану зброю та бойові припаси до неї. Також Глава держави підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство». Закон посилює покарання за привласнення чужого майна на полі бою або використання трагічних обставин, бойових дій для власної наживи шляхом пограбування людей, в тому числі вбитих або поранених. Зокрема, за вчинення крадіжки, грабежу, розбою, вимагання, або привласнення (розтрати) майна в умовах воєнного стану передбачається покарання від 5 до 15 років позбавлення волі в залежності від тяжкості скоєного злочину. Також за вчинення мародерства на полі бою особа буде покарана на строк від 5 до 10 років позбавлення волі.

Як повідомлялося, 24 лютого президент путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Країна-агресор завдає авіаційних та ракетних ударів по житлових кварталах та цивільній інфраструктурі міст. В Україні запроваджено воєнний стан, оголошено загальну мобілізацію.

0 коментарів

Comentarios


bottom of page