top of page
Пошук

ВМС України про блокаду морів Росією: Готові до захисту країни, будь-яких сценаріїв та провокацій


Командування Військово-морських сил України поінформувало ситуацію в акваторії Азово-Чорноморського регіону станом на 10 лютого. ВМС заявили, що дії РФ є черговою загрозою суверенітету України в її територіальному морі, але Військово-морські сили готові до будь-яких сценаріїв та провокацій, передає пресслужба ВМС ЗСУ.


ВМС ЗСУ повідомили, що Росія перекрила значну частину морських районів – практично весь південь Азовського моря та північно-західну частину Чорного моря.


Прибережними попередженнями (ПРИП 41/22, 42/22, 43/22) Росія оголосила дуже великі райони Азовського та Чорного морів небезпечними для плавання з 13 до 19 лютого у зв'язку з проведенням навчань, у межах яких заплановано ракетні та артилерійські стрільби.


ВМС заявили, що Росія вкотре демонструє зловживання міжнародним правом задля досягнення власних геополітичних цілей шляхом інших, зокрема України.


У ВМС зазначили, що перекриття Росією морських шляхів практично унеможливило свободу судноплавства в цих районах і можливість суден заходити в українські порти, особливо в Азовському морі, що є порушенням Конвенції ООН з морського права 1982 року. Водночас паралельно Росія продовжує мілітаризацію Чорноморського регіону, перекидаючи додаткові десантні кораблі.


"Військово-морські сили ЗС України готові до розвитку будь-яких сценаріїв та провокацій, захисту країни за морським напрямом", – йдеться у повідомленні.

0 коментарів

Comments


bottom of page