top of page
Пошук

Вклади українців у держоблігації зросли до історичного максимуму – Рада НБУ


Вклади фізосіб у облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) зросли до історичного максимуму 24 млрд грн у всіх валютах. Про це повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин.


Інвестиції населення фактично порівну поділяються на гривневі та валютні держоблігації. Фізособи вкладають кошти в ОВДП завдяки більш привабливій прибутковості порівняно з іншими фінансовими інструментами, уточнив Данилишин.


У той же час інвестиції в державні цінні папери з боку нерезидентів знаходяться на рівні 10-місячного мінімуму (близько 91 млрд грн), що є відображенням погіршення іноземними інвесторами оцінки суверенних ризиків на тлі негативного інформаційного поля.


Зростання ОВДП у власності банків за минулий тиждень на 3,9 млрд грн дозволило компенсувати скорочення вкладень у держоблігації юридичних осіб на 2,3 млрд грн за тиждень та нерезидентів: на 0,6 млрд грн за тиждень, резюмує голова Ради НБУ.


Станом на 1 листопада частка ОВДП у чистих активах українських банків склала 25,4%, а їхнє співвідношення до депозитної бази банків (коштів клієнтів) – 34%.

0 коментарів
bottom of page