top of page
Пошук

Верховна Рада України ухвалила закон "Про антидопінгову діяльність у спорті"


Верховна Рада України у середу, 26 січня, проголосувала та ухвалила низку законів. Зокрема, і прийняла проєкт №5099 - закон "Про антидопінгову діяльність у спорті". Про це повідомила прес-служба ВРУ. За "антидопінговий" закон проголосували 303 народні депутати.

Цього ж дня народні депутати прийняли законопроект №5640 "Про внесення змін до ст.52 закону "Про фізичну культуру та спорт". Саме в рамках цієї ініціативи в Україні має бути створена Національна лабораторія антидопінгового контролю.


У чому суть прийнятих законів і змін?


Законодавчий акт визначає правові та організаційні засади провадження антидопінгової діяльності в Україні, повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування, обов’язки відповідних закладів, установ, організацій та фізичних осіб щодо запобігання застосуванню та поширенню допінгу в спорті.


У законі термін "антидопінгова діяльність" - це заходи, спрямовані на запобігання та протидію використанню допінгу в спорті, встановлення відповідальності за порушення антидопінгових правил та інші дії, визначені Всесвітнім антидопінговим кодексом.


Законопроектом також передбачено утворення Дисциплінарної антидопінгової комісії та Апеляційної антидопінгової комісії, Номінаційного та терапевтичного комітету. При цьому діяльність Національного антидопінгового центру та Національної лабораторії антидопінгового контролю здійснюватиметься в межах видатків, передбачених Міністерству молоді та спорту за бюджетною програмою "Розвиток фізичної культури, спорту вищих досягнень та резервного спорту".


Приймаючи ці зміни, Верховна Рада дозволила центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері спорту, створювати та забезпечувати діяльність державної установи "Національна лабораторія антидопінгового контролю".


Ця лаборатія повинна буде відповідати всім вимогам для акредитації Всесвітнього антидопінгового агентства відповідно до міжнародних стандартів для лабораторій, визначених Міжнародною конвенцією про боротьбу з допінгом у спорті.


Крім того, уряду доручено при формуванні проектів держбюджету на 2022 року та наступні роки передбачати видатки на закупівлю обладнання для Національної лабораторії антидопінгового контролю, а до 1 січня 2023 року забезпечити Національну лабораторію антидопінгового контролю приміщенням, що відповідає Міжнародному стандарту для лабораторій, визначеному Міжнародною конвенцією про боротьбу з допінгом у спорті.


Що відомо

  • З 2017 року в Україні діє закон "Про антидопінговий контроль у спорті". У ньому так само було порушено питання створення Національної лабораторії антидопінгового контролю.

  • У жовтні 2021 року Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) звинуватило Україну в маніпуляціях із допінг-пробами українських атлетів. Після цього директор Національного антидопінгового центру України (НАДЦ) Іван Курліщук пішов у відставку.

  • Пізніше бронзовий призер чемпіонату світу-2013, український скороход Ігор Главан, підтвердив, що у збірній України з легкої атлетики відбувалися маніпуляції з допінг-тестуванням.

0 коментарів

Comments


bottom of page