top of page
Пошук

Велика Британія першою у світі схвалила пігулки від коронавірусу


Великобританія першою у світі схвалила американський препарат від COVID-19 "Молнупіравір", який випускається у вигляді пігулок та призначений для лікування в домашніх умовах. Про це повідомляє Ліга.нет.


Препарат виписуватимуть людям з легким та середнім ступенем перебігу коронавірусної хвороби і, щонайменше, з одним фактором ризику розвитку ускладнень: ожиріння, літній вік, діабет або серцеві захворювання.


Спочатку "Молнупіравір" будуть давати як вакцинованим, так і невакцинованим пацієнтам. Буде проведено національне дослідження для отримання додаткових даних щодо ефективності препарату.


Поки що Великобританія погодилася закупити 480 000 курсів, перші поставки яких очікуються у листопаді.


Міністр охорони здоров'я Великобританії Саджид Джавід сказав, що "Молнупіравір" "змінив правила гри" для вразливих людей з ослабленим імунітетом.


"Сьогодні історичний день для нашої країни, оскільки Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила противірусний засіб від Covid, який можна приймати вдома", – сказав міністр.


"Молнупіравір" спочатку був розроблений американськими компаніями Merck, Sharp and Dohme (MSD) та Ridgeback Biotherapeutics для лікування грипу. Однак клінічні випробування показали його ефективність у боротьбі з коронавірусом.


Випробування, проведене на 775 пацієнтах, які нещодавно заразилися Covid, виявило, що 7,3% тих, хто приймав препарат, були госпіталізовані. У той же час, з тих, хто отримував плацебо, госпіталізовано 14,1% пацієнтів. У групі, яка приймала "Молнупіравір", смертей не було зафіксовано. Натомість вісім пацієнтів, яким давали плацебо, пізніше померли від коронавірусу. Результати опубліковані у прес-релізі і ще не пройшли експертної оцінки.

  • Компанія Merck була одним із перших інвесторів Moderna, інвестувавши $50 млн у 2015 році та ще $125 млн у 2018 році.

  • У жовтні 2021 року ВООЗ повідомила про плани забезпечити бідні країни тестами та ліками від коронавірусу за низькими цінами – $10 за курс для пацієнтів із легкими симптомами. Одним із включених до курсу препаратів буде "Молнупіравір".

  • Merck вирішила поділитися своєю ліцензією на "Молнупіравір".

0 коментарів
bottom of page