top of page
Пошук

Велика Британія нагадала Росії про Будапештський меморандум


Росія повинна дотримуватись зобов'язань, під якими вона добровільно підписалася, зокрема це і Будапештський меморандум, що гарантує "повагу незалежності та суверенітету та кордонів України". Про це заявив постійний представник Великої Британії при ОБСЄ Нейл Буш у четвер під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні за участю РФ, пише УНН.


"Ми сповнені рішучості підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України перед загрозливою поведінкою Росії. Росія повинна дотримуватись зобов'язань, під якими вона добровільно підписалася, а саме Гельсінкський заключний акт та Мінські протоколи, а також Будапештський меморандум, які гарантують "повагу незалежності та суверенітету та кордонів України". Росія має провести деескалацію ситуації на кордоні та вивести свої війська з території України", - зазначив Буш.


Постпред Британії назвав нарощування російських сил навколо України "неспровокованим і невиправданим".


Він також вказав, що Велика Британія продовжує закликати Росію припинити незаконну анексію Криму та дестабілізуючу діяльність на сході України та дотримуватися своїх принципів та зобов'язань у межах ОБСЄ. "Це включає військову транспарентність", - додав британський посол.


Буш додав, що Британія підтримує підхід нового очільника ОБСЄ, голови МЗС Польщі Збіігнєва Рау до того, щоб ОБСЄ використовувалася як платформа для дискусій щодо європейської безпеки.

0 коментарів
bottom of page