top of page
Пошук

"Важливий крок". Міжнародні партнери привітали створення Етичної ради в Україні


Євросоюз, США та інші міжнародні партнери привітали створення Етичної ради в Україні – ключового органу судової реформи, який перевірятиме доброчесність членів та кандидатів до Вищої ради правосуддя. Спільна заява опублікована на сайті посольства США в Україні.


Євросоюз, США, Велика Британія, Німеччина, Канада, програма розвитку Організації об'єднаних націй та Європейський банк реконструкції та розвитку привітали створення в Україні Етичної ради на законодавчому рівні.


У спільній заяві партнерів сказано, що створення Етичної ради – важливий крок у реалізації стратегії реформування судової системи, затвердженої президентом Володимиром Зеленським у червні 2021-го та передбаченої законом про реформу ВРП, яку Рада ухвалила у липні.


"Ми з нетерпінням чекаємо на підтримку благородної місії Етичної ради та подальшої підтримки зусиль України щодо впровадження всебічної, цілісної судової реформи, і надаватимемо нашу повну підтримку на політичному та технічному рівні", – сказано в заяві.


В Етичній раді з трьома українськими суддями працюватимуть троє міжнародних експертів – високопоставлені судді у відставці зі США (Роберт Корді) та Великої Британії (Ентоні Гупер), а також колишня генпрокурорка Естонії (Лавлі Перлінг).

0 коментарів
bottom of page