top of page
Пошук

Біля захопленої російськими військами ЗАЕС вибухнула міна – МАГАТЕ


Поблизу захопленою російськими військами найбільшої в Європі атомної електростанції, що розташована в Енергодарі (ЗАЕС), вибухнула міна. Інцидент зафіксували експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), які присутні на станції. Пише OBOZREVATEL.


Про це повідомив очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі, передає пресслужба агентства у п'ятницю, 28 квітня. Він наголосив, що заходи із захисту електростанції мають бути узгоджені у найближчі терміни.


Гроссі зазначив, що фахівці були змушені ховатися в укриття через небезпеку ракетного обстрілу. Водночас поблизу об'єкту експерти чули звуки пострілів.


"Вдалині було чутно звуки безперервного обстрілу, оскільки в регіоні тривають військові дії. Крім того, одна міна вибухнула поблизу об'єкта", – йдеться в повідомленні.


Напередодні в МАГАТЕ виявилио на захопленій ЗАЕС значні пошкодження вікон машинного залу четвертого енергоблоку. Гроссі заявив, що станція несе серйозні ризики ядерної безпеки. Вона продовжує покладатися на єдину лінію електропередачі, що працює, яка критично необхідна для охолодження реакторів.


Водночас у розвідці Британії попередили, що російські військові встановили бойові позиції на дахах реакторів Запорізької атомної станції. Такі дії загрожують пошкодженням систем безпеки АЕС у разі бойових дій поблизу неї.


0 коментарів
bottom of page