top of page
Пошук

Білорусь припинить постачати в Україну електроенергію з 18 листопада


З 18 листопада Білорусь припиняє постачання електроенергії для України відповідно до встановленого порядку взаємодії в рамках контрактних відносин. Про це повідомляє Громадське.

«Можливість подальшого постачання електроенергії в Україну розглядатиметься білоруською стороною з урахуванням технічних можливостей», — йдеться у повідомленні.

На початку листопада Білорусь розпочала постачання електроенергії в Україну в межах договору про надання аварійної допомоги.


Чому це важливо?

Наразі українська енергосистема сполучена з Білоруссю, Росією та Молдовою. У 2023 році країна планує приєднатись до європейської енергосистеми, але поки що становище таке: Молдова не має великих можливостей для експорту, а Росія відмовляється постачати сировину. Отже, залишається Білорусь.


Раніше самоназваний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що країна готова постачати електроенергію Україні, однак ніхто не гарантує, що Москва не змусить Лукашенка передумати.


У межах аварійної допомоги (коли електроенергії критично бракує, Укренерго може запросити таку допомогу в сусідів) 2 листопада Білорусь вже передала до України 3 500 МВт-год. Хоч це невеликий об’єм, утім, він дозволяє згладжувати піки споживання. А з 6 листопада розпочався комерційний імпорт з Білорусі.

0 коментарів

Commentaires


bottom of page