top of page
Пошук

Бізнес-клімат погіршився у всіх регіонах України – дослідження ЄБА


Бізнес-клімат погіршився у всіх регіонах України протягом останніх 12 місяців. Про це йдеться у щорічному дослідженні Європейської бізнес асоціації.


Сьогодні у регіонах більшості компаній складно вести бізнес, хоча минулого року вони задовільно оцінювали умови ведення підприємницької діяльності, стверджують автори звіту.


На першому місці за легкістю ведення бізнесу опинився Західний регіон – 2,95 бала з 5 можливих, на другому місці Харків – 2,69 бала, на третьому місці Дніпро – 2,34 бала, а на останньому Південноукраїнський регіон – 2,25 бала. Інтегральна оцінка всіх регіонів перебуває у негативній площині.


У Західній частині України 52% опитаних компаній стверджують, що рівень розвитку бізнес-клімату в регіоні задовільний (торік таких було 74%), 24% кажуть, що їм складно вести бізнес, а решта 24% стверджують, що легко. Минулого року лише 6% оцінювали умови ведення бізнесу як сприятливі.


Підприємці Південного регіону найгірше оцінили поточний бізнес-клімат: 56% опитаних відповіли, що їм складно вести бізнес у регіоні, 44% – задовільно. Жоден підприємець не відповів, що йому легко працювати, хоча торік таких було 13%.


Бізнес Харківського регіону дещо погіршив оцінку поточних умов роботи. 45% переконані, що вести бізнес у регіоні складно, решта 41% відповіли, що задовільно, і ще 14% вважають, що легко. Минулого року більшість, а саме 61%, оцінювали умови роботи як задовільні.


Переважна більшість підприємців Дніпра (52%) стверджує, що їм вести бізнес складно, 43% – задовільно, ще 5% – легко. Минулого року, до речі, останніх не було зовсім, додають в ЄБА.

0 коментарів

コメント


bottom of page