top of page
Пошук

Британська розвідка розповіла, чому рф не завдає ударів крилатими ракетами з моря


Російські судна в окупованому Севастополі (Фото:REUTERS/Alexey Pavlishak)

У британській розвідці вважають, що Росія зіштовхнулася з логістичними проблемами, через що призупинила атаки крилатими ракетами морського базування, але намагатиметься їх вирішити для ударів по Україні взимку. Повідомляє NV.


Про це йдеться у звіті розвідки Міноборони Британії, опублікованому у суботу, 25 листопада.

Розвідники зазначають, що здатність Чорноморського флоту РФ використовувати бухту в Новоросійську для перезавантаження суден крилатими ракетами може стати суттєвим фактором його оперативної ефективності.


Повідомляється, що традиційно росіяни проводили перезарядку крилатих ракет у тимчасово окупованому Севастополі, але з огляду на те, що їх бухта у Криму усе частіше піддається ударам України, Росія, швидше за все, вважатиме базу у Новоросійську «найкращою альтернативою».

Але переміщення та перезавантаження ракет на цій бухті вимагатиме нових процесів доставки, зберігання, обробки та завантаження.


Раніше в українській розвідці зазначали, що російські окупанти в Криму вже кілька місяців переводять кораблі Чорноморського флоту в порт Новоросійська.


Начальниця координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк повідомляла, що РФ майже не використовує севастопольські бухти для своїх кораблів після успішних ударів Сил оборони України, але все одно залишаються залежними від них.


Як Україна атакує кораблі РФ у Чорному морі

Уранці 13 жовтня в соцмережах з’явилася інформація про вибух на кораблі поблизу Севастополя. Передбачалося, що йдеться про малий ракетний корабель проєкту 21631 Буян-М, який є носієм ракет Калібр.

Інфографіка: NV

Джерела NV у Службі безпеки України повідомили, що СБУ разом із ВМС ЗСУ атакували російський носій крилатих ракет Буян і корабель Павел Державин завдяки експериментальному озброєнню морських дронів.


Пізніше у ВМС уточнили, що під час атаки на кораблі Чорноморського флоту РФ, крім корабля Павел Державин, було пошкоджено буксир Николай Муру.


11 жовтня в соцмережах повідомляли, що біля Севастополя було пошкоджено патрульний корабель Павел Державин Чорноморського флоту РФ. Місцеві Telegram-канали повідомляли, що судно могло підірватися на російській міні.


У ВМС України підтвердили, що корабель зазнав пошкоджень, але не уточнили, за яких обставин.


14 вересня Сили оборони вдарили по двох патрульних кораблях країни-агресора Росії проєкту 22160 типу Василий Быков у південно-західній частині Чорного моря, вони зазнали пошкоджень. Був підбитий ракетний корабель Самум. Для спецоперації використовували морські дрони.


За день до цього потужні вибухи прогриміли в окупованому Севастополі. У Росії заявили про атаку ракет і морських дронів («безекіпажних катерів»), визнавши удар по судноремонтному заводу і пошкодження двох кораблів, які перебували на ремонті. В українській розвідці заявили, що були вражені великий десантний корабель Минск і підводний човен Ростов-на-Дону. Вони не підлягають відновленню.


0 коментарів

Comentários


bottom of page