top of page
Пошук

Боєприпаси, дрони, роботизовані комплекси: понад 80 зразків озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва допущено до експлуатації у ЗСУ від початку року, - Міноборони


За перші три місяці 2024 року Міністерство оборони України допустило до експлуатації у війську понад 80 зразків озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва. Як передає Цензор.НЕТ, про це у своїй колонці на Інтерфакс-Україна розповів заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.


Як зазначається, у цьому переліку зразків озброєння та техніки, допущених до експлуатації в ЗСУ впродовж січня-березня поточного року, найбільша група - боєприпаси. Різних типів та калібрів.


Друга група за кількістю допущених за перші три місяці 2024 року до експлуатації зразків ОВТ – БПЛА. Окрім БпАК для ведення повітряної розвідки, які зазнали модернізації, у цій лінійці є і абсолютно нові дрони різних типів: як FPV-камікадзе, так і ударні БПЛА багаторазового застосування, розраховані на різні відстані дії.


Третя група – це наземні роботизовані комплекси та засоби РЕБ.


"Роботизовані платформи українського виробництва можуть виконувати широкий спектр завдань. Вони є засобами вогневої підтримки (можуть нести на собі бойові модулі – кулемети та ПТРК, уражаючи ворожі цілі), транспортом евакуації поранених з поля бою, або виконують логістичні завдання, доставляючи вантажі на передову", - розповів Гаврилюк.


Він зазначив, що серед засобів РЕБ вітчизняного виробництва, нещодавно допущених до експлуатації, – системи тактичного рівня, покликані створювати локальний "купол" для прикриття бойових позицій наших військ чи бойової техніки.


У переліку зразків озброєння та техніки вітчизняного виробництва, допущених до експлуатації, також – броньована та спеціальна техніка, 120-мм міномет, засоби зв’язку та транспортні засоби.


"Підприємства вітчизняної "оборонки" нині пропонують чимало новинок. Не можу детально розповідати про їхні особливості, однак підкреслю – деякі з них мають унікальні бойові характеристики. Сподіваюся, агресор це скоро відчує на собі", - додав Гаврилюк.


0 коментарів

Comments


bottom of page