top of page
Пошук

Блінкен поговорив із Лавровим та закликав Кремль прибрати війська від кордонів УкраїниСьогодні, 1 лютого, відбулася телефонна розмова держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ країни-окупанта РФ Сергія Лаврова: голови зовнішньополітичних відомств обговорили кризу безпеки в Європі, що виникла через російські загрози Україні. Про телефонну розмову Блінкена й Лаврова повідомляє Ліга.нет.


Це була вже третя їхня розмова за два останні тижні. 18 січня Блінкен сказав телефоном Лаврову, що в переговорах із безпеки в Європі має брати участь і Україна, а 21-го вони зустрілися в Женеві.


Сьогодні Блінкен і Лавров обговорили письмову відповідь США на пропозиції Росії з безпеки і держсекретар США закликав Кремль до деескалації ситуації, спричиненої скупченням російських військ біля кордонів України та загрозою війни.


Блінкен підкреслив готовність США на двосторонній основі та разом із союзниками й партнерами продовжувати переговори з Росією.


У Держдепі повідомили, що Вашингтон розраховує на предметний обмін думками з Росією щодо взаємної безпеки, який США мають намір здійснювати у повній координації з нашими партнерами і союзниками.


Блінкен підтвердив відданість США суверенітету та територіальній цілісності України, а також право всіх країн визначати свою власну зовнішню політику й обирати союзи.


Держсекретар закликав Росію до негайної деескалації та відведення військ і техніки від кордонів України.


Він наголосив, що подальше вторгнення в Україну зустріне швидкі й тяжкі наслідки, і закликав Росію йти дипломатичним шляхом.


Лавров у відеозверненні заявив, що Росія наполягає на продовженні обговорення зі США необхідності при укладанні будь-яких союзів "уникати будь-яких кроків, які зміцнюватимуть безпеку будь-якої держави за рахунок обмеження безпеки інших".


За його словами, Блінкен погодився, що "тут є предмет для подальшого обговорення".


У МЗС Росії заявили, що Лавров домовився з Блінкеном "активізувати зусилля зі зняття подразників" у роботі диппредставництв.


0 коментарів
bottom of page