top of page
Пошук

Аудит столичної освіти: виявлено понад 400 млн грн неефективних витрат бюджетних коштів


Під час аудиту Департаменту освіти і науки КМДА виявлено багаторічні численні порушення з боку столичних посадовців. Повідомляє Пресслужба Північного офісу Держаудитслужби.


Зокрема, неефективно витрачались кошти на підготовку спеціалістів робітничих професій для столиці. Випускники, на навчання яких впродовж 3,5 років скеровано близько 300 млн грн, в подальшому у Києві так і не працевлаштувались або працюють не за спеціальністю.


Значна частина витрат зі столичного бюджету пішла на будівництво чи реконструкцію закладів освіти, які по факту до цього часу так і не з`явилися (або – так і не дочекалися своєї реконструкції).


Так, 37 млн грн витрачено на розробку проектної документації, яка теоретично готувалася для будівництва та реконструкції 15 закладів освіти. Фактично роботи так і не розпочалися. Більше того – після внесення у 2022-2023 рр. ряду законодавчих змін, ці проєктні рішення потребують корегувань, а відповідно – додаткових фінансових витрат.


При цьому, понад 81 млн грн було скеровано на зведення дитячого садку № 536 на вулиці Бахмацька, 35, будівництво якого завершилося в 2021 році.


Незважаючи на існуючий гострий дефіцит садочків в густонаселених районах Києва та на багаторічну чергу до них, згаданий дошкільний заклад 2 роки не вводився в експлуатацію.


Також майже 3 млн грн було витрачено на охорону та утримання будівель, які не використовуються в освітньому процесі й взагалі – не придатні до експлуатації.


Натомість не було вжито достатніх заходів, які б дозволили збільшити доходи навчальних закладів від оренди майна, що вилилося у недоотримання понад 6 млн грн.


За результатами аудиту надано рекомендацій та пропозиції для виправлення виявлених недоліків.


Про результати контрольного заходу також поінформовано правоохоронні органи.


0 коментарів

Comments


bottom of page