top of page
Пошук

«Армію дронів» поповнили двома комплексами Raybird-3.


Безпілотник Raybird-3 «Повернись живим» / Facebook

Проєкт «Армія дронів» закупив для української армії два розвідувальні комплекси Raybird-3. Вони можуть літати до 24 годин і долати 2,5 тисячі кілометрів. Повідомляє Hromadske з посиланням на міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.


Він розповів, що такі дрони можуть залітати в тил ворога та працювати попри радіоелектронну боротьбу.


За словами міністра, Raybird-3 гарно себе проявив під час контрнаступу у Харківській області. Тоді окупанти намагалися збити дрон із комплексу «БУК» біля Балаклії, але не змогли.


«Raybird-3 не лише врятувався від атаки, а простежив за ворожим комплексом, який поїхав на перезарядку. Далі дрон передав координати артилеристам. А вони добре відпрацювали по складу боєприпасів окупантів», — стверджує Федоров.


Розробники стверджують, що Raybird-3 готовий до розгортання за лічені хвилини. Пакети корисного навантаження можуть включати радіорелейні пристрої та обладнання для електронної боротьби або протидії.


Фонд «Повернись живим» розповідав, що цей безпілотник може коригувати вогонь на відстані до 120 кілометрів. Зокрема, він здатний допомагати ракетному комплексу «Точка-У».


Дрон має камеру, яка може надсилати Full HD відео у режимі реального часу в діапазоні 120 кілометрів. Максимальна швидкість польоту безпілотника — 140 км/год, висота — до 3,5 кілометра.


Що за «Армія дронів»?

Міністерство цифрової трансформації, Генштаб ЗСУ та платформа UNITED24 збирають «Армію дронів» для українських військових.


Щоби допомогти зі збором, можна задонатити на дрон або віддати власний. Допомогти ЗСУ й долучитися до збору можна з будь-якого куточка світу, зробивши свою пожертву через платформу UNITED24.


Надіслати свій дрон можна на склад партнерів проєкту — Help Ukraine у Польщі або Razom for Ukraine у США, і звідти його доставлять в Україну. Українці також зможуть надіслати посилку через будь-яке відділення «Нової пошти», яка теж є партнером проєкту.


Станом на середину січня проєкт «Армія дронів» законтрактував для Сил оборони вже 1600 безпілотників на 3,3 мільярда гривень.

0 коментарів
bottom of page