top of page
Пошук

Актор Печериця – про страшні ситуації на фронті: намагаємося весь час жартувати


Український актор театру та кіно Олександр Печериця, який із перших днів повномасштабного вторгнення став на захист Батьківщини зі зброєю в руках, чесно зізнався, що на війні не може бути нестрашно. Щоб не збожеволіти в тих умовах, в яких опинилися військові, вони намагаються весь час жартувати та підбадьорювати один одного. Повідомляє Обозреватель.


В особливо складних ситуаціях бійці можуть покладатися виключно на власні знання та досвід. Місця для паніки, як зауважив артист, просто не залишається – потрібно лише робити те, що вмієш. Про це Печериця розповів в інтерв'ю Аліні Доротюк для її YouTube-каналу.


"Я не знаю, хто може сказати, що на війні не страшно. Дуже страшно! Ти озброєний своїми знаннями і вже орієнтуєшся: ага, тут є укриття, у разі обстрілу робити ось це, у разі нападу – займай свою позицію. Є набір певних знань, які допомагають тобі в ситуаціях, коли страшно. Ти знаєш, що робити – і робиш це. Нічого складного тут немає. Але страшно всім. Особливо, коли свистять кулі, снаряди, вибухи поряд", – поділився актор.


Гумор – одна з головних зброї українських захисників. Як розповів зірка серіалів "Кріпосна" та "Сага", він зі своїми товаришами по службі завдяки жартам рятується від апатії та депресивних настроїв, які нерідко відвідують бійців на передовій.


"Ми весь час один одного тролимо, ми весь час один одного підколюємо. Ось цей момент зміни настрою відбувається дуже часто. Від того, що у твоїй крові гуляє адреналін від обстрілу до обстрілу, то коли він виходить із крові, ти впадаєш у певну апатію, втому, нічого не хочеться, все тебе дратує. І ось гумор завжди допомагає... Намагаємося весь час жартувати. Мені здається в українській армії без гумору неможливо. Щоб не збожеволіти, ти жартуєш і воно стає якось краще і не так страшно", – прокоментував артист.


Печериця зазначив, що на війні бійці стають справжньою родиною – підтримують один одного, дбають про психологічний та фізичний стан кожного військового, вітають з днем народження та намагаються підняти дух будь-якими можливими способами.


"Ми коли бачимо, що хтось із наших побратимів пожурився, то витягуємо його звідти. Пісні співаємо. Або, наприклад: "Чого ти такий сумний? Що ти хочеш?" "Хочу салат крабові палички". І все, треба нарішати десь ці крабові палички, цю кукурудзу. Де його брати? Ага, ось цей через два дні повертається з відпустки. Дзвонимо, просимо, щоб купив. Або у когось день народження, треба обов'язково щось подарувати. Що тут говорити? Ми там одна родина, у тебе крім цих хлопців нікого немає. Ми дбаємо про душевний стан один одного, про здоров'я", – розповів актор-воїн.


0 коментарів
bottom of page