top of page

Ігор Блошко

2021-12-19

Задоволений активним обговоренням у соціальних мережах питання про "Італійський страйк" поліцейськими.
Тут мій далекоглядний))) пост про подібне, півтора року потому, на підставі певних минулорічних подій.
https://www.facebook.com/100005971817354/posts/1354745841401130/
Керівництво МВС і НПУ верещить. Сприймає це, як страйк з транспорантами, маршируванням колонами, ігноруванням виконання службових обов'язків, відсутністю співробітника на службі і тому подібна маячня. Якраз все навпаки. Хочу заспокоїти, що ніякої зради тут не має. Хоча молодому поколінню можна було б розраховувати на пенсіонерів і ветеранів ОВС, щоб ті страйкувати замість них. Та для цього потрібно переглянути своє відношення до старшого покоління правоохоронців. Хоча ми відчуваємо свою відповідальність за молодь. 20-го грудня зустрічаємось, заодно обговоримо, як зможемо допомогати.
Всі поліцейські чудово знають, що вони не мають права приймати участь у страйках, не мають права ігнорувати несення служби. Про це сказано у "Положенні про проходження служби" і до його порушення ніхто не закликає. Така сама заборона для страйків поліцейських передбачена законодавством в інших країнах світу.
Свого часу наші італійські колеги дали приклад всім поліцейським різновиду страйку. Вони продемонструвати своє відношення до проблем на службі без шкоди інтересам держави і громадянам. На своєму відділку поліції вони повісили банер: "ВИБАЧТЕ, МИ НЕ МОЖЕМО ГАРАНТУВАТИ ВАШУ БЕЗПЕКУ!". Тим самим привернули до себе увагу не лише керівництва держави, а і міжнародну пресу. У сопроводження своєї позиції стали бездоганно дотримуватися літери закону. Про неможливість виконання певних службових обов'язків вони офіційно повідомляли начальству, знімаючи відповідальність з себе.
Різновидів італійського страйку багато, хоча за участю з поліцейськими не дуже. У Польщі, наприклад, поліцейські відмовлялися штрафувати водіїв за незначні порушення, обмежуючись усним попередженням. Або всі дружньо пішли на лікарняний через втому. Тут, на скільки у кого вистачить мудрості.
Щодо до нашого сьогодення ніхто не може заборонити всім в один і той самий час вийти на декілька хвилини на вулицю перед райвідділом. А чи потрібно це? На мій погляд, було б результативніше змінити своє відношення до служби і безумовно дотримуватись всіх інструкцій та наказів. Відповідним чином реагувати на їх невиконання керівництвом.
Не має слідчий паперу для друку документів, необхідно звертатися до безпосереднього керівника з рапортом: "Забезпечте, інакше я позбавлений можливості виконувати свої обов'язки...". Не має палива для службового авто - рапорт: "Забезпечте...". Не має можливості розслідувати кримінальні провадження через їх надмірну кількість - рапорт: "Забезпечте... зніміть навантаження..". Злочинець уникає відповідальності через певні прогалини КПК - рапорт: "Про необхідність внесення змін...". Нехай керівники звертаються до нардепів, Кабміну, ВР. Прокурор не підписує підозру? Направляєте йому підозру поштою, нехай пише свої письмові зауваження... І так абсолютно з будь-якої проблеми, яка заважає нести службу: рапорт, рапорт, рапорт... Коли письмовий, хоча достатньо і усної форми. Відповідно керівник першої ланки, змушений буде доповідати старшому. Гляди і до міністра дійде.
Ви, шановні поліцейські, якісь смішні. Від людей вимагаєте дотримання законодавства, а від свого керівництва ні. При цьому хочете, щоб вам підвищували зарплату. Не уявляю, щоб на якомусь підприємстві проводились щоденні вечірні наради до 19-ї - 20-ї години, якщо робочий день до 18:15 години. Якого біса ви ходите на роботу кожної суботи, якщо це вихідний день. І чому після чергування у суботу - понеділок не є вихідним? У ДБР такої маячні не має, не з вихідними, не з навантаженням і зарплата в рази більша.
Спробуйте всі дружньо о 18:15 годині залишати райвідділ, як передбачено робочим часом. Нехай начальство на собі відчує сталеву руку закону.
Варто зазначити, що від такого "Італійського страйку" зазвичай ефективність поліції збільшувалась на значний відсоток. Хто може бути проти того, щоб поліція мала довіру і могла виконувати свої обов'язки?
Жґітє))) Зеленський повинен зрозуміти свою помилку у призначенні Монастирського замість Чорта. Міністерству потрібен фахівець, з досвідом, з вмінням і бажанням наводити порядок. Як бачимо, від Монастирського з його пропозицією підроботки, користі не буде. Не із зарплатою для поліцейських, не з полегшенням умов служби, не буде користі і суспільству.

bottom of page