top of page

Ігор Блошко

2021-07-20

Ось вам зразок, як поліція хвилюється за свій імідж і репутацію під керуванням прибульця із Одеси на посаді начальника ГУНП - Сергія Шайхета.
Поки не буду називати райвідділ і прізвища діючих осіб, скажу, що він розташований у Миколаєві на вул.Декабристів, 8.
Один раніше судимий 50-ти-річний покидьок заманив молоду дівчину у квартиру, начебто для репетитерства своєї дитини з німецької мови. Поки вона, сидячи за столом, складала договір з надання послуг навчання, на голові опинився пакет і почула наказ "турботливого татка" зняти з себе все золото, з сумки і гаманця дістати всі цінності та гроші. Так у розпорядженні покидька опинилися золоті каблучка та сережки, мобільний телефон і до тисячи гривен. Пакет зняв та до голови приставив пістолет, даючи зрозуміти, що потрібно бути слухняною.
Потім зв'язав її. Ноги двічі, біля ступнів і в колінах, а руки сзаду за спиною. Благо, дав зрозуміти, що сексуальні домагання його не цікавлять. Повідомив, що він піде, а вона протягом години зможе звільнитися від мотузок і саможутки вийти з приміщення. Квартира виявилася орендованою. Умовляння дівчини відпустити з обіцянкою не звертатись до поліції, на грабіжника не діяли.
Далі він вирішив надіти мотузку їй на шию... (Уявіть на хвилиночку, що пережила ця дівчина...) Кінці мотузок на шиї і на ногах прикрутив шурупами до дерев'яної частини дивану, щоб вона залишалась непорушливою у лежачому положенні, а сам пішов до магазину.
Приніс пляшку коньяку, палку ковбаси і пару бананів. Запропонував варіанти: або вона напивається коньяку і виходе з квартири разом з ним, або так і залишається зв'язаною, поки сама не звільниться. Правда вже прикручені шурупи до дивана прибрав. Варіантів було не багато і зрозуміло, що потрібно якимось чином вийти на вулицю.
На вулиці дівчина намагалась отримати допомогу від кожного зустрічного, однак покидьок всім відповідав: "Не звертайте увагу, моя баба п'яна..." При більшому скупченню людей цей покидьок втік, а дівчині таке допомогли викликати поліцію.
Як ви думаєте, за якою статтею Кримінального кодексу ведеться провадження? Не вгадаєте. За ч.1 статті 185 КК - звичайна крадіжка. До речі, у протоколі допиту потерпілої забули записати і про пакет на голові, і про пістолет, і про зв'язування, і про погрози вибуху гранати РГД, і багато чого іншого. Зато розписали лише про зустріч з цим злочинцем.
Чесно кажучи, опера частково свій хліб відпрацювали. Вирахували і затримали цього мерзотника. У райвідділі з носків він витягнув і віддав поліції золоту каблучку та сережки. Проте його не закрили, а відпустили. Напевно співробітники цього райвідділу не знають, що у Кримінальному кодексі є такі статті, як розбійний напад і незаконне обмеження волі людини, за скоєння яких підозрювані особи мають бути арештованими без права внесення застави.
Думаєте Шайхет не знає обставин вчинення цього злочину? Він кожен ранок переглядає зведення подій по області. Якщо його обдурили, то гріш ціна йому, як начальнику ГУНП. Якщо... Та без "якщо", все він чудово знає і не без його відома приховуються подібні тяжкі злочини.
Мене інше турбує. Чи є совість у тих співробітників поліції, які приховали від реєстрації тяжкі злочини. Це ж жінка, це чиясь мати, дружина... Чим ви відрізняєтесь разом зі своїм Шайхетом від того покидька? Тьфу, соромисько... Не честі у вас, не гідності...
Продовження цієї історії буде з прізвищами і з певними доказами...
Поліція Миколаївської області
Національна поліція України

bottom of page