top of page

Ігор Блошко

2021-01-31

Хочу вам розповісти про чергове безґлуздя під дахом Авакова.

Всі ви напевно знаєте, що зараз у поліції відбувається реорганізація і зміна штатної розстановки особового складу. Наприклад, у Миколаївській області створено 4 нових управління, крім ГУНП. У тому числі, в обласному центрі - окреме міське управління. Сільські відділи перетворили на сектори, інші підрозділи у відділення і тому подібна лобуда, яка нічим не оправдана. Хоча штатна чисельність збережена, всім діючим співробітникам посади гарантовані.

Ніхто не знає і не розуміє, як воно буде працювати на практиці. Прикриваються тим, що це дійство пов'язане, начебто, зі зміною адміністративно-територіального поділу у державі. Хоча ніщо не заважало залишити підрозділи, як є. Навіть назви можна було не змінювати, а замість цього приділити увагу вдосконаленню роботи. Ну то таке)

У зв'язку з названими змінами, кожного співробітника поліції потрібно перепризначити на посаду, у так би мовити, новому підрозділі. Фактично без зміни робочого місця, кабінету, комп'ютеру і канцелярських приладів.

На перший погляд це формальність. А от і ні! Саме час купити або продати посаду, позбавитись незручних співробітників, комусь помститися, когось притиснути. а декого схилити на свій бік. Я особисто теж спочатку не придав значення цій реорганізації, доки не почув поголовного обурення знайомих поліцейських. А коли послухав аудіозапис розмови одного підлеглого зі своїм керівником, при підписанні йому формального рапорту, зрозумів, що жопа поліції ще не настала, вона тільки наближається.

Респект такому співробітнику, що записав на диктофон безмозглість свого керівника. Не буду поки називати ні прізвище, ні підрозділ, побачимо, як воно далі вирішиться. Тим паче, що подібні записи вже гуляють на просторах Фейсбуку.

Скажіть, керівник-дебіл підпише рапорт співробітнику, який розумніший за нього? Керівник-корупціонер підпише рапорт співробітнику, який заважає йому заробляти гроші на свій карман? Керівник, який звик вимагати гроші від підлеглих, підпише такий рапорт безкоштовно? Отож, відповіді очевидні.

Сьогоднішня зміна штатки перещаголяла славновідому переатестацію від Хатії Деканоідзе, у 2015-му році. Тоді поважаючі себе міліціонери просто не хотіли приймати участь у грузинському сценарію та звільнилися. Окремі пішли до суду і всі 100% виграли поновлення на службі.

Тут ситуація інша. Поліцейським розповідають, що не має тієї посади, яка була, не має і рівнозначної. "Можемо запропонувати лише ось таку". А ти тепер принижуйся, погоджуйся і йди на нижчу посаду або на таку, де потрібно починати з нуля. Мов би і підстави для позову не має.

Щоб потрапити у наказ про призначення, рапорт повинні підписати всі керівники, від нижчого рангу до вищого. А у цьому ланцюгу є такі... Ну ви зрозуміли. І що чекати співробітнику від такого керівника? Йти до нього на чолобитну, вибачатись, обіцяти тримати язик за зубами і виконувати все, що він буде вимагати? Це очевидне формування вертикалі і узурпація влади у поліції.

Наш миколаївський молокосос, якому татко подарував посаду головного поліцейського, вважає, що це його іграшка. З перших днів свого царювання він без службових перевірок, атестаційних комісій та взагалі на власний розсуд міг будь-якому підлеглому сказати: "Шукай собі іншу посаду". Неначе ці посади десь валяються на вулиці під кущами. Можу назвати десятки прізвищ професійних поліцейських, які через це одоробло перевелися в інші областя. Чому наші кращі кадри працюють у Полтаві, Одесі, Сумах, а до нас призначають усіляких шарікових і швондерів. Візьміть будь-кого із прибульців і запитайте: Як вони опинилися у Миколаєві? Чесної відповіді не почуєте, бо всі вони призначені за договірняками, тобто з ознаками корупції.

Тепер ви уявляєте, яка формується сьогодні правоохоронна система? Як ломають через коліно останніх порядних співробітників? Чим дебільніше керівник, тим дебільніше повинен бути підлеглий. А що робити розумним поліцейським, до кого звертатись за захистом?

Не атестаційна комісія, не показники роботи, не професійні здібності не впливають на те, щоб якесь падло просто не захотіло підписати формальний рапорт. Можна підкріпити своє небажання підписувати рапорт якоюсь скаргою. Нарік, алкаш чи будь-який гуманоїд, яким порядний поліцейський не давав спокійно дихати, залюбки зараз намалює скаргу. А дебіл з великими квіточками на погонах, буде махати цією скаргою перед носом поліцейського, доводячи свою значимість.

Профспілки, куди примусово затягли більшість поліцейських, заважати задуманому безґлуздю не будуть. Там завчасно вибрали головами сраколизників, які будуть виконувати все те, що скаже керівництво.

І це правова держава з "ефективним" міністром МВС? Гидко все це бачити. Страждати будемо ми з вами, звичайні громадяни, бо з такими керівниками ми не матимемо правового захисту.

bottom of page