Юрій Андреєв, авторський блог
top of page

Юрій Андреєв

2021-05-26

Оскільки Цензор.НЕТ, порушуючи свободу слова, видаляє мій блог, чи то через погрози Константин Богатов , чи то через фінансові можливості, розміщу повний текст тут. Також продулюю на Цензор.НЕТ знову. https://censor.net/.../reyiderstvo_pd_viglyadom_borotbi...
UPD: і цей видалили.
Попереджаю одразу, я пишу свої власні думки, а не за якийсь там міфічний медійний бюджет.
Я - інвестор, тому в якійсь мірі, платять не мені, а я! ) І свої інвестиції я буду захищати від всяких шахраїв та корупціонерів.
Так от. Як виявилося - заборонений БЛОГ з Цензор.НЕТ тут до вашої уваги:
Рейдерство під виглядом боротьби за інтереси держави: хто залишає без житла тисячі киян?
Боротьба за державні інтереси чи рейдерство? У столиці заблоковано введення в експлуатацію законних забудов, що позбавляє тисячі київських сімей можливості отримати власне житло.
Почну із самого початку. У 2012 році державне підприємство «Пуща-Водиця» підписує договір із низкою приватних компаній та передає у користування земельну ділянку на Виноградарі, під забудову. У 2015 році на цій землі розпочинається будівництво нового житлового комплексу. З того часу замість занедбаних садів з’являються нові будинки, розвивається інфраструктура району.
Через сім років державне підприємство подає до суду, щоб анулювати договір оренди землі. Яка причина? Тепер «Пуща-Водиця» вважає, що отриманих коштів, згідно договору, недостатньо. Чиновники зажадали отримати більше. А може це лише привід, щоб вивести з гри забудовника і передати землю під будівництво будинків іншій компанії?
Один з політиків, який, прикриваючись начебто інтересами виборців, найгучніше виступає проти розробки та прийняття нового ДПТ й забудови на землях державного підприємства «Науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця», й проштовхує у медіапростір фейкову тезу про начебто збитковість інвестдоговорів для держави – депутат Київради, член постійної комісії КМР з питань екологічної політики Костянтин Богатов.
У ЗМІ можна знайти згадки про бізнес-інтереси Богатова у низці забудов. Зокрема, під час попередньої депутатської каденції він, імовірно, курував від «Сaмoпoмoчі» забудову Труxaнoвoгo ocтрoву, новобудови нa вул. Пaтріca Лумумби, a також низку більш дрібних проєктів. Інсайдери називали й приблизну таксу, яку Бoгaтoв настійливо пропонував забудовникам за «кришування». Йдеться про $ 20-40 тиcяч, якщо це невеликий майданчик, та про від $ 100 дo 200 тисяч у випадку великого промислового проєкту чи масштабного ЖК.
https://skelet.info/konstantin-bogatov-glavnyj.../
Богатов також відомий прогулами сесій Київміськради й гучними скандалами: у лютому цього року, після бійки зі стендапером в кінотеатрі «Братислава», фракція «Голос» виключила його зі свого складу.
https://www.chesno.org/post/4531/
Пана Костянтина пов’язують з ексрегіоналом Сергієм Тігіпком: вони разом є засновниками й бенефіціарами ТОВ «Аванті-Девелопмент», що займається будівельними та інженерними роботами, виробництвом і продажем теплової енергії. За даними видання «Кaпітaл», ця фірма свого часу займалася реконструкцією банківських відділень, а також мала досвід будівництва кoтeджнoгo селища в Обуxівcькому рaйoні на Київщині.
У своїй риториці проти забудови держземель «Пуща-Водиці» пан Богатов посилається на так зване розслідування «Острів Оболонь» і публікації активістки Анни Гончаренко, відомої у певних колах як Аннабелла Моріна.
https://rubryka.com/.../zabudova-agrokombinatu-pushha.../
Спільно з Богатовим пані Гончаренко свого часу заснувала громадський рух «Почайна», а її становлення як помітної фігури в громадському житті Києва дивним чином припадає на період, коли подруга й родичка активістки – Анна Бондар – займала не останню посаду в Департаменті містобудування й архітектури КМДА.
А всі проєкти Гончаренко і Громадського Руху «Почайна», який вона очолює, так чи інакше знаходяться в безпосередній близькості Рибальського півострова, де будується елітне житло. Забудовник – давній партнер і колега Анни Бондар за департаментом – Андрій Вавриш, який, своєю чергою, є родичем впливового чиновника Мінрегіонбуду часів Януковича – Дмитра Ісаєнка.
https://fakeoff.org/.../anabella-morina-anna-goncharenko...
Слідом за столичним депутатом і псевдоактивісткою, мантру про інтереси держави неодноразово повторюють і деякі народні обранці. Цікаво, що раніше один із них, Олександр Юрченко, був досить відомим активістом, який зносив паркани чи не кожного будівельного майданчика у столиці.
Також це саме той депутат, якого звинуватили у хабарництві, але дивним чином йому вдалося зібрати суму в три мільйони гривень та вийти під заставу. Згідно декларації, у Юрченка таких коштів немає, та й майно його було заарештовано НАБУ. Імовірно, витяг з-за грат свого васала Андрій Холодов – ще один депутат зі «Слуги народу».
Холодову належить найбільша мережа кіосків в Києві із продажу цигарок. Юрченко за хабар у розмірі $13 тисяч вніс правки до законопроєкту «Про управління відходами», і просив у детектива НАБУ 3% частки в бізнесі – «шматок великого пирога». Ця інформація давно не є секретною, ще восени 2020 року її опублікував редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов.
https://www.facebook.com/100000909172681/posts/4609464785760448/
Отже, Холодов та Юрченко наприкінці 2020 року почали активно виступати проти будівництва житлових комплексів на Виноградарі. Який інтерес вони мають у цій справі?
Андрій Холодов давно бачить себе на посаді очільника КМДА. От тільки його біографія точно не сприяє високому рейтингу, а тому Холодов всіляко намагається побудувати образ борця за інтереси киян. Звісно, коли дружина депутата - кума Оксани Марченко, дружини Медведчука, треба додати до своєї біографії трохи патріотизму.
Ще один можливий інтерес псевдозахисників державних інтересів – ласий шматок землі. Колись нікому не потрібне поле, огороджене парканом, з засохлими деревами перетворився на респектабельний житловий масив. Ціну додає й будівництво станцій метрополітену. А тому, за вказівкою нових власників державне підприємство, як під копірку, починає говорити словами Холодова-Юрченка про «невигідні умови» для держави. При тому, що з 2015 року 20 будинків Варшавського мікрорайону були введені в експлуатацію і Пуща Водиця, як замовник будівництва, підписувала всі необхідні документи для ДАБІ.
Умови договору з того часу не змінилися, але в один день у державне підприємство, і окремі депутати починають блокувати введення в експлуатацію готових на 100% будинків. Зараз понад тисячу інвесторів залишаються без омріяного житла. До кінця року чекають на введення в експлуатацію своїх будинків ще дві тисячі людей.
Люди, які вклали у покращення житлових умов всі свої кошти, а зараз опинилися на вулиці через політичні розбірки та чиїсь забаганки, не будуть мовчки сидіти і чекати, поки тютюновий олігарх задовольнить свої апетити. Наразі готується відкрите звернення до ДП «Пуща-Водиця». Якщо найближчим часом держава, в особі державного підприємства, не виконає умови діючого договору, інвестори законного будівництва вимушені будуть перекрити центральні вулиці столиці до моменту підписання документів для ДАБІ.

bottom of page